Kawa w saszetkach – nowy wymiar smaku

Share on Google+0Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

Dostępne na rynku urządzenia dają nam możliwość parzenia kawy według naszych własnych upodobań. Największą popularnością cieszą się ekspresy do kawy, które są niewątpliwie najszybszą i najwygodniejszą formą przyrządzenia tego energetycznego napoju. Na jaki rodzaj ekspresu i kawy się zdecydować, by cieszyć się doskonałym jej smakiem i aromatem? Czytajcie dalej.

Typy ekspresów

Cały szereg tego typu urządzeń sprawia, że możemy wyróżnić następujące rodzaje ekspresów do kawy: przelewowe, dzbankowe, niskociśnieniowe, kolbowe, automatyczne, kapsułkowe oraz ciśnieniowe. Te ostatnie mogą być oparte na systemie Senseo. I to właśnie jemu przyjrzymy się bliżej.

System Senseo – co to takiego?

System ten jest innowacją, dzięki której proces przygotowania kawy jest niezwykle szybki. Ekspresy, które są z nim kompatybilne, przystosowane są do parzenia kawy występującej w formie specjalnych, okrągłych saszetek, różniących się jedynie wielkością, przez co trzeba zwracać uwagę na typ ekspresu ciśnieniowego, w jakim mogą być używane. Kawa senseo jest dokładnie zmielona, a jej ilość to około 7 gramów. Docenią ją wszyscy miłośnicy tego dodającego energii napoju.

Zalety kawy w saszetkach

Kawa w saszetkach ma wiele zalet. Po pierwsze, jej ilość jest dokładnie odmierzona, dzięki czemu każdego dnia możemy delektować się doskonałym smakiem espresso. Zarówno jego moc, jak i aromat jest taki sam. Po drugie, optymalna ilość zmielonych ziaren wpływa na szybkość procesu parzenia kawy.  Ten aromatyczny napój możemy przygotować w pół minuty! Po trzecie, kawa w saszetkach występuje w różnych wariantach, dzięki czemu z pewnością każdy z nas znajdzie swój ideał.

Wybierając ekspres z taką metodą parzenia kawy, nie musimy martwić się o to, że ciężko będzie nam utrzymać go w czystości. Nie jest wymagane wsypywanie kawy, a co za tym idzie, nie będziemy musieli czyścić ekspresu z fusów. Kawę przygotowuje się bardzo szybko, co docenią nie tylko studenci, ale także osoby pracujące. Jeśli jesteśmy prawdziwymi smakoszami ceniącymi aromat, a kawa to nie tylko napój, który pomaga nam się rano obudzić, to warto zainwestować w ten rodzaj kawy.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.