Aktualne trendy w aranżacji wnętrz zdominowane są przez naturalne piękno – dominuje więc drewno, ściany porośnięte mchem czy tzw. lasy w słoikach. Ponadto coraz częściej decydujemy się na styl hampton, czyli klimat nadmorskiej willi. Do lamusa powoli odchodzą szarości i skandynawski minimalizm, robiąc miejsce intensywnym barwom i dominującej czerwieni. Zauważyć można również modę na starodawne sztukaterie połączone z nowoczesnymi elementami. Jeżeli jednak marzysz o naprawdę wyjątkowym wnętrzu, warto stworzyć w swoim domu salonik myśliwski.

Wnętrze myśliwskie – wersja klasyczna i alternatywna

Saloniki myśliwskie najczęściej urządzane są w domach myśliwych. Są to szczególne pomieszczenia, w których umieszcza się łowieckie trofea. Niekoniecznie trzeba jednak być myśliwym, aby zaaranżować sobie pokój w stylu myśliwskim, w stylu, który znacząco zbliża do natury i przywodzi na myśl zapach i magię lasu. W najbardziej klasycznym wnętrzu myśliwskim dominują poroża https://antlabo.pl/, które najlepiej wieszać w porządku symetrycznym, na jasnych ścianach, które kontrastują z ciemnymi odcieniami drewna. Dominować powinny materiały naturalne, takie jak drewno i skóra. Podłogę najlepiej ozdobić szerokimi deskami, a strop – drewnianymi belkami. Wszelkiego rodzaju dodatki, np. niedziałająca broń, róg lub trąbka, dodatkowo uatrakcyjnią wnętrze. W wersji alternatywnej natomiast nie pojawiają się poroża, czaszki i tego typu trofea. Efekt osiąga się za pomocą dużej ilości drewna oraz jasnych ścian. Na ich tle ustawia się meble myśliwskie, ściany przyozdabia płaskorzeźbionymi scenami z polowań oraz obrazami – pejzażami ze zwierzyną łowną.

Nowoczesna wersja stylu myśliwskiego

Nowoczesna wersja traktuje motywy myśliwskie z lekkim przymrużeniem oka. Faktycznie można w nich znaleźć ciemne drewno kontrastujące z jasnymi ścianami, jednak wszelkiego rodzaju poroża są jedynie imitacjami. Częściej spotkać można eleganckie kameralne rzeźby odlane z metalu, np. głowa antylopy. Niektórzy stawiają na tanie i kiczowate odlewy z plastiku. Motywy myśliwskie najczęściej pojawiają się w tym przypadku na tapetach, tkaninach drukowanych oraz dużych fototapetach przedstawiających jelenia na tle lasu. Motywy myśliwskie można odnaleźć także w wielu gadżetach, którymi udekorujemy pokój.