Często w naszych domach mamy niewykorzystaną przestrzeń na poddaszu. Wynika to z faktu, że ta część budynku jest nieocieplona lub po prostu nie mamy pomysłu na zaaranżowanie jej. Dzisiaj podpowiemy, co można zrobić z poddasza oraz przede wszystkim, dlaczego warto uwzględnić jego powstanie w projekcie domu.

Dlaczego warto zaprojektować poddasze?

Wiele osób projektując wymarzony dom przyznaje, że nie myślą o poddaszu jako o pomieszczeniu, które może służyć tak samo, jak inne pozostałe części użytkowe mieszkania. To błąd, ponieważ nie wiemy jak nasze życie potoczy się za parę lat, a przecież dom to inwestycja właśnie na lata. Taki strych można później wykorzystać jako pokój dla dziecka, sypialnię, garderobę, gabinet, pokój dla gości, składzik, pralnię.

Nawet jeśli od razu z jakichś powodów nie będziemy remontować strychu, warto by ten jednak był uwzględniony w projekcie. Dzięki temu możemy od razu zainwestować w wysokiej jakości dach, który odizoluje dom i sprawi, że ciepło nie będzie uciekać górą. Bo jak wiadomo, poddasze może być właśnie tą najzimniejszą częścią domu i dzięki temu na pozostałych piętrach temperatura nawet w mrozy będzie optymalna.

Jaki dach wybrać?

To chyba najtrudniejsza decyzja, jaką przychodzi podjąć wszystkich właścicielom domu. Z jednej strony chcemy zaoszczędzić, ale i mamy życzenie, by dach wyglądał dobrze i świetnie prezentował się z całością elewacji. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na blachodachówkę.

Dzięki temu, iż blachodachówka to popularne i trwałe, ale i niezbyt kosztowne pokrycie, możemy połączyć oszczędność i dobrą jakość oraz wygląd. Najlepsze blachodachówki możesz kupić prosto od producenta, na przykład na tej stronie internetowej: https://glinmet.pl/.

Znajdziesz tam szeroką gamę pokryć dachowych, takich jak na przykład blachodachówki lub blachy trapezowe w różnych wariantach kolorystycznych. Co ważne, możesz od razu zamówić dokładne wymiary i tym samym zaoszczędzić na późniejszych zwrotach resztek materiałów, który nie został wykorzystany.