Kawa to napój, bez którego praktycznie nikt nie wyobraża sobie poranka lub popołudniowego odpoczynku. Z badań wynika, że najwięcej małej czarnej piją Finowie oraz Szwedzi. Ci ostatni potrafią rozkoszować się nawet 6 kubkami kawy dziennie. Celebrują w ten sposób fikę, czyli przerwę na espresso i cynamonowe ciastko. Jeśli i ty jesteś miłośnikiem świeżo parzonej kawy, koniecznie przeczytaj ten tekst, by sprawdzić, jak przygotować małą czarną jak z kawiarni w domowym zaciszu.

Czy warto kupić ekspres do kawy?

Pierwsze, co przychodzi nam do głowy na myśl o pysznej kawie, to zakup profesjonalnego ekspresu ciśnieniowego. Tego typu sprzęt oferuje zaparzenie różnego rodzaju napojów z kofeiną za pomocą kilku przycisków i uzupełnienia pojemników na wodę, mleko oraz ziarna. Wszystko wygląda pięknie w teorii. Jednak, gdy przychodzi do obsłużenia, mycia i konserwowania takiego urządzenia, chęć jego posiadania od razu ulatuje. Dlaczego?

Musimy regularnie myć ekspres, dosypywać kawy, pilnować poziomu wody, czyścić pojemnik na mleko i filtrować wodę. To ostatnie jest szczególnie istotne, ponieważ w większości miast w Polsce, twardość wody jest wysoka, więc ekspres szybko pokryje się kamieniem i przestanie prawidłowo działać.

Zaparzenie małej czarnej lub cappuccino w profesjonalnym urządzeniu kończy się na stracie czasu i mnóstwie sprzątania. Kto ma rano chwilę, by poświęcić nawet 15-20 minut na samo przygotowanie kubka espresso?

Kawa jak z kawiarni w 2 minuty

Idealnym rozwiązaniem jest ekspres na saszetki. Dzięki niemu, pyszną kawę przygotujesz w 2 minuty. Jak to możliwe? Po prostu wlewasz wodę do pojemnika, wkładasz saszetkę i podstawiasz kubek, by w tym czasie spakować torebkę lub przygotować śniadanie.

Obsłużenie takiego sprzętu zajmuje dosłownie 2 minuty, a aromatyczny napój z kofeiną smakuje jak ten kupiony w ulubionej kafejce. Kawa w saszetkach jest również zdrowsza, ponieważ materiał, w jakim znajdują się zmielone ziarna jest wykonany z naturalnych surowców.

Podsumowując, kawa senseo jest zdrowa, pyszna i szybka w przygotowaniu. Do zaparzenia jej, nie potrzebujesz porządnego urządzenia jak z kawiarni. Jeśli posiadasz już zwykły ekspres na kolbę, również możesz postawić na małą czarną, zamkniętą w saszetkach. Smacznego!