Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami, a ty wciąż nie masz ani planów, ani środków, by je zrealizować? Głowa do góry! Oto kilka sposobów na zdobycie małego zastrzyku gotówki, wystarczającego akurat żeby zapłacić za zasłużony urlop.

Podczas planowania wyjazdu wakacyjnego trzeba mierzyć siły na zamiary – jeśli mimo niezłych zarobków miewasz problem, aby dotrwać „do pierwszego”, raczej daruj sobie w tym roku dwutygodniowy wyjazd na Malediwy. Krótki urlop nad Bałtykiem albo szybka wycieczka last minute w okolice basenu Morza Śródziemnego powinny natomiast być w twoim zasięgu. Sprawdź, jak najłatwiej zdobyć środki na wyjazd. Kredyty gotówkowe, a może dodatkowa praca, oszczędności czy domowy remanent? Oto kilka pomysłów.

Pożyczka z banku na dowolny cel

Jeśli wiesz, że niedługo będziesz mógł spodziewać się zastrzyku gotówki, na przykład w związku z premią roczną, możesz po prostu pożyczyć potrzebną sumę z banku. Bądź jednak ostrożny, gdyż urlop nie należy do produktów pierwszej potrzeby i wielu uznałoby pożyczanie pieniędzy z banku na taki cel za sporą ekstrawagancję. Kredyty gotówkowe służą jednak do tego, aby z nich korzystać – dlatego, jeśli podchodzisz do sprawy odpowiedzialnie i wiesz, że taka pożyczka nie nadwyręży twojego domowego budżetu, skorzystaj z tej łatwej metody na zdobycie brakujących środków. Pamiętaj jednak, aby pożyczki nie zaciągać w instytucji żądającej ogromnych odsetek. Najkorzystniejsze kredyty gotówkowe oferują banki.

Wyprzedaż garażowa

A może by tak… skorzystać ze środków, które już kiedyś wydałeś? Rozejrzyj się po swoim mieszkaniu. Ile sprzętów, ubrań, mebli stoi bezczynnie w twoim pokoju? Jeśli w twojej szafie zalega kolekcja za małych lub za dużych ubrań, w kuchni stoi komplet nieużywanych patelni lub małego AGD i tak naprawdę już dawno temu chciałeś sprzedać swój stary rower…warto zabrać się za domowy remanent właśnie teraz. Odkurz nieużywane przedmioty i wystaw je na sprzedaż na jednym z serwisów aukcyjnych, a zarobione w ten sposób pieniądze odłóż na wakacyjny fundusz.

Trzymiesięczne wyzwanie

Raz… dwa… trzy! Daj sobie czas na zgromadzenie potrzebnych na urlop środków. Od teraz najbliższych dwanaście tygodni niech będzie czasem oszczędzania. Kupuj tylko najpotrzebniejsze artykuły. Zaprzyjaźnij się z komunikacją miejską, nie jedz na mieście, do pracy przygotowuj sobie kanapki. Zapomnij o niedzielnych wycieczkach do centrum handlowego – zamiast tego, postaw na tanie rozrywki, takie jak wycieczki rowerowe, domowe wieczory filmowe czy spotkania z przyjaciółmi przy grach karcianych i planszowych. Rzuć palenie – nie tylko twój fundusz wakacyjny, ale i twoje płuca będą ci wdzięczne. Jeśli co dzień wydajesz kilkanaście złotych na papierosy albo inne drobne przyjemności czy nałogi – zrezygnuj z tych wydatków na 100 dni. W ten właśnie sposób zaoszczędzisz kwotę potrzebną na wyjazd.