summer-1189072_640

Jak wiadomo, z wielu przyczyn salon kosmetyczny zdecydowanie góruje nad domowymi zabiegami upiększającymi. Klientki są pewne, że stosowane w salonie kosmetyki są najlepszej jakości, a kompetentny personel zawsze odpowiada na wszelkie pytania dotyczące wykonywanego zabiegu oraz udziela praktycznych porad na temat codziennej pielęgnacji ciała. Poza tym, wizyta w salonie wiąże się z chwilą relaksu i odpoczynkiem od codziennej bieganiny i licznych obowiązków. Szeroki wybór metod najpopularniejszych zabiegów, takich jak depilacja, pozwala zadowolić każdą, nawet najbardziej wymagającą klientkę.

Depilacja woskiem to jedna z najbardziej popularnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Ze względu na sposób jej wykonywania, możemy ją podzielić na dwa rodzaje: paskowy i bezpaskowy. Ten pierwszy polega na naniesieniu na skórę warstwy rozgrzanego wosku, a następnie, po odpowiednim upływie czasu, pokrycie go specjalnymi paskami kosmetycznymi. Ich prawidłowe oderwanie wymaga dużego doświadczenia i niesamowitej precyzji. Należy to zrobić dynamicznie, w stronę przeciwną, do kierunku, w którym rosną włosy. Tylko profesjonalna kosmetyczka jest w stanie prawidłowo wykonać zabieg, dlatego odradza się zakup woskowych pasków, dostępnych w drogeriach i samodzielne wykonywanie depilacji. Druga metoda – bezpaskowa, jak sama nazwa wskazuje, odbywa się bez użycia pasków. W tym przypadku należy jednak wykorzystywać wosk o nieco innej konsystencji. Po jego zastygnięciu na skórze, należy go częściowo zrywać, wraz z owłosieniem. Depilacja woskiem usuwa włoski wraz z ich cebulkami, dzięki czemu proces odrastania trwa o wiele dłużej niż w przypadku depilacji jednorazową maszynką do golenia. Należy jednak liczyć się z tym, że zabiegowi towarzyszą doznania bólowe, a skóra może okazać się wrażliwa na kontakt z tak wysoką temperaturą jak rozgrzany wosk. Nie zmienia to jednak faktu, że większość pań może korzystać z depilacji bez problemu i stosować ją nawet w miejscach intymnych, gdzie skóra jest bardziej delikatna.

Równie skutecznym rozwiązaniem, mniej bolesnym od depilacji woskiem jest depilacja pastą cukrową. Technika ta, wykorzystuje specjalną substancję, której odpowiednią konsystencję otrzyma jedynie doświadczona kosmetyczka, znająca dokładne proporcje i określone składniki. Proces przebiega tak samo jak ten z użyciem wosku, owłosienie odrasta równie wolno, jest rzadsze, słabsze i jaśniejsze.