Piękny, śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu z nas. Jeśli natura nie obdarzyła nas upragnionym odcieniem zębów, możemy sobie z tym poradzić, korzystając z zabiegu wybielania zębów. Choć z pozoru wydaje się on szybki, łatwy i przyjemny, to trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Nie tylko pozwoli to na uzyskanie lepszego efektu, ale także pomoże nam zachować zdrowie jamy ustnej. O czym trzeba wiedzieć przed zapisaniem się na zabieg?

Przeciwwskazania

Zanim zdecydujemy się na wybielanie zębów Radom, powinniśmy zapoznać się z listą przeciwwskazań do zabiegu. Co się na niej znajduje? Przede wszystkim ciąża i okres karmienia piersią, nowotwory, astma, epilepsja, paradontoza, próchnica, uszkodzenie szkliwa, a także nieszczelne plomby i stany zapalne w obrębie jamy ustnej.

Kontrola u stomatologa

Przed ustaleniem terminu zabiegu należy udać się na kontrolę do dentysty, aby mieć pewność, że nasze zęby są zdrowe i nie ma żadnych ubytków. Dodatkowo dobry dentysta Radom https://koronadent.pl/ powinien ocenić, czy i jak duży jest osad lub kamień na zębach. Przed wybielaniem trzeba go koniecznie usunąć! Ważne, aby zrobić to przynajmniej kilka dni przed zabiegiem, aby ewentualne podrażnienia dziąseł mogły się zagoić, a szkliwo zregenerowało. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ dzięki temu podczas zabiegu nie wystąpi nadwrażliwość zębów. Ponadto nieoczyszczenie zębów  spowoduje, że niektóre miejsca nie wybielą się, a różnicę w kolorze będzie trudno potem zniwelować.

Usuwanie kamienia nazębnego i osadu

Kamień nazębny usuwa się w gabinecie stomatologicznym. W tym celu lekarz korzysta z ultradźwiękowego skalera – przykładając jego głowicę do zęba. W ten sposób kamień kruszy się i odpryskuje z powierzchni zębów. Z kolei osady usuwane są przy pomocy specjalnego urządzenia – piaskarki. Ziarenka piasku dentystycznego kieruje się na zęby i w efekcie są one gładsze i lśniące. Jeśli spełniliśmy wszystkie warunki, aby można było bezpiecznie przeprowadzić zabieg wybielania, to możemy umówić się na wizytę. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto jeszcze zasięgnąć konsultacji z naszym stomatologiem.