Na lepsze i gorsze dni

Na każdą za wczesną pobudkę. Na każdy za późny sen. Na natłok obowiązków. Na zbyt niskie ciśnienie. Na wszystko. Rozbudzająca, pobudzająca i… wzbudzająca wspaniałe emocje. Kawa.

Powiedz mi, jaką kawę pijesz, a powiem ci, kim jesteś

Podobno najlepszą kawę przygotowują włoscy bariści. Codziennie wstają z łóżka, kiedy wszyscy inni jeszcze śpią, aby zdążyć dostarczyć im energii przed pójściem do pracy. To oni – obserwując ludzi popijających pierwszą kawę o poranku i ostatnią po zachodzie słońca – doszli do wniosku, że to, jaką kawę pijemy, odzwierciedla naszą osobowość. I tak espresso piją ci, którzy o nic nie muszą prosić i zawsze wiedzą, czego chcą od życia. Lungo jest dla tych, którzy poszukują w kawie schronienia – uznają ją za przygodę, która nie powinna się kończyć, i chcą w każdym łyku zatrzymać najwspanialsze doznania. A co ze starym dobrym cappuccino? Pieni się i smakuje idealnie niczym rozpływający się w ustach kawałek raju. Dla pragnących zatrzymania się w miejscu i pobycia w fantastycznym, niepędzącym niczym pociąg świecie.

Najlepszy smak na świecie – smak kawy

Niezależnie od tego, jaką kawę pijemy, łączy nas jedno: wszyscy doceniamy niesamowity smak, aromat i moc, którą nam przekazuje z każdym łykiem. Dzięki nim mamy siłę do tego, aby przetrwać ciężkie dni w pracy, nie załamać się od natłoku obowiązków i nie zasnąć w połowie służbowego szkolenia. To ona zawsze nas ratuje i zawsze uszczęśliwia. Nie może jednak zabraknąć nieodłącznego towarzysza kawy – syropu. Czy to orzechowy, czy cynamonowy, czy karmelowy, z pewnością doda kawie niepowtarzalności.

Spakuj ulubioną kawę do walizki i zabierz ze sobą na urlop

Wielu z nas zastanawia się nad tym, jak zabrać ulubioną kawę na wakacje. Choć typowo wakacyjne miesiące już minęły, dla niektórych sezon wypoczynkowy nadal trwa, i to w najlepsze! Jeśli nie chcemy rezygnować z uwielbianej przez większość z nas arabiki – strzałem w dziesiątkę okaże się kawa Senseo, czyli kawa czysto palona. Kawa w saszetkach to jedyny słuszny wybór – oszczędność, wygoda i czystość w jednym.