Na każdą za wczesną pobudkę. Na każdy za późny sen. Na natłok obowiązków. Na zbyt niskie ciśnienie. Na wszystko. Rozbudzająca, pobudzająca i… wzbudzająca wspaniałe emocje. Kawa.

Powiedz mi, jaką kawę pijesz, a powiem ci, kim jesteś

Podobno najlepszą kawę przygotowują włoscy bariści. Codziennie wstają z łóżka, kiedy wszyscy inni jeszcze śpią, aby zdążyć dostarczyć im energii przed pójściem do pracy. To oni – obserwując ludzi popijających pierwszą kawę o poranku i ostatnią po zachodzie słońca – doszli do wniosku, że to, jaką kawę pijemy, odzwierciedla naszą osobowość. I tak espresso piją ci, którzy o nic nie muszą prosić i zawsze wiedzą, czego chcą od życia. Lungo jest dla tych, którzy poszukują w kawie schronienia – uznają ją za przygodę, która nie powinna się kończyć, i chcą w każdym łyku zatrzymać najwspanialsze doznania. A co ze starym dobrym cappuccino? Pieni się i smakuje idealnie niczym rozpływający się w ustach kawałek raju. Dla pragnących zatrzymania się w miejscu i pobycia w fantastycznym, niepędzącym niczym pociąg świecie.

Najlepszy smak na świecie – smak kawy

Niezależnie od tego, jaką kawę pijemy, łączy nas jedno: wszyscy doceniamy niesamowity smak, aromat i moc, którą nam przekazuje z każdym łykiem. Dzięki nim mamy siłę do tego, aby przetrwać ciężkie dni w pracy, nie załamać się od natłoku obowiązków i nie zasnąć w połowie służbowego szkolenia. To ona zawsze nas ratuje i zawsze uszczęśliwia. Nie może jednak zabraknąć nieodłącznego towarzysza kawy – syropu. Czy to orzechowy, czy cynamonowy, czy karmelowy, z pewnością doda kawie niepowtarzalności.

Spakuj ulubioną kawę do walizki i zabierz ze sobą na urlop

Wielu z nas zastanawia się nad tym, jak zabrać ulubioną kawę na wakacje. Choć typowo wakacyjne miesiące już minęły, dla niektórych sezon wypoczynkowy nadal trwa, i to w najlepsze! Jeśli nie chcemy rezygnować z uwielbianej przez większość z nas arabiki – strzałem w dziesiątkę okaże się kawa Senseo, czyli kawa czysto palona. Kawa w saszetkach to jedyny słuszny wybór – oszczędność, wygoda i czystość w jednym.