Która z kobiet nie marzy o szczupłej sylwetce? Która z pań choć raz w życiu nie powiedziała „dość! Od jutra zaczynam się odchudzać”? Na ogół postanowienie o rozpoczęciu diety przychodzi łatwo, jednak trudniej jest w nim wytrwać i sprawić, aby zgubione kilogramy nie wróciły.

Chudnij z głową

Ludzie często są niecierpliwi. Często się słyszy „muszę schudnąć 10  kilogramów w miesiąc”. Niestety, przy gwałtownym chudnięciu, efekt jo-jo jest murowany. Pamiętajmy, że nie tyje się w miesiąc, tak samo na zdrowe schudnięcie potrzeba czasu.

Jedz regularnie

W odchudzaniu zasadniczą rolę odgrywa regularność spożywanych posiłków. Bardzo ważne jest, aby dostarczać organizmowi „paliwo” o tych samych porach. W ten sposób zapobiega się nagłym skokom cukru we krwi oraz odkładaniu kalorii w postaci tkanki tłuszczowej. Kiedy o jedzeniu przypominamy sobie dopiero, gdy zaczyna „ssać” nas w żołądku, istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że zjemy zbyt obfity posiłek, co skutkować może problemami ze strony układu pokarmowego. Kiedy będziemy jeść systematycznie, organizm przyzwyczai się do regularnego dostarczania energii i nie będzie robił „zapasów na gorsze czasy”, tylko na bieżąco spalał kalorie.

Dbaj o jakość posiłków

Chcąc zrzucić dodatkowe kilogramy powinniśmy zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe. Bezwzględnie należy wykluczyć z diety fast foody i inne niezdrowe pożywienie. Aby cieszyć się zgrabną sylwetką, organizmowi trzeba dostarczać wszystkie niezbędne mikro- i makroelementy. Dieta powinna być bogata w warzywa (owoce również, jednak z umiarem). Bardzo ważne jest, aby dbać o odpowiednio zbilansowane posiłki. W układaniu codziennego jadłospisu należy wziąć pod uwagę, aby rozkład białek, tłuszczy i węglowodanów był na odpowiednim poziomie.

Catering dietetyczny

W ciągu dnia powinno spożywać się 4-5 pełnowartościowych posiłków. Często wydaje się to nierealne, bo kto ma czas, aby co chwilę przygotowywać danie? Można wtedy jednak zamówić catering dietetyczny. Mamy wtedy podane zdrowe, gotowe do spożycia, smaczne posiłki zgodne z wybraną dietą. Na rynku jest wiele firm oferujących dietę pudełkową. Warto wybrać taką firmę, gdzie jadłospis jest układany przez dietetyka. Przykładem może być Dietykieta.pl. Menu ustala dietetyk kliniczny, my wybieramy tylko dietę i kaloryczność- problem gotowania mamy z głowy. Bardzo dużym plusem cateringu dietetycznego jest to, że dzięki niemu możemy się zdrowo odżywiać, a nasze posiłki w końcu staną się regularne.