Jeśli panujące za oknem temperatury dały Ci już się we znaki, to na pewno szukasz orzeźwienia i chwili wytchnienia. Co powiesz na pyszną i niskokaloryczną białą kawę? Zostań z nami do końca, by poznać szybkie przepisy na mrożone kawy, które idealnie sprawdza się w upalne dni. Możesz wykonać je na imprezę, grilla lub po prostu dla siebie.

Mrożona kawa – cafe latte w zaciszu domu

Jeśli masz ochotę na białą kawę z aromatyczną i słodką bitą śmietaną, potrzebujesz 5 składników. Zimnego mleka, bitej śmietany, zimnej wody, kawy i odrobiny wrzątku. Jeśli słodzisz, przygotuj również swój ulubiony słodzik do napojów. Do kubka lub szklanki wsyp kawę, następnie wlej 4 łyżki stołowe wrzątku i dokładnie wymieszaj. Dodaj zimną wodę i zostaw miejsce na mleko oraz bitą śmietanę. Dołóż owe składniki i delektuj się zimną, orzeźwiającą cafe latte.

Nie lubisz tego typu kawy? Wolisz tak zwaną „prawdziwą” sypaną? I na takie życzenie znajdzie się sposób. Wystarczy kawa w saszetkach. Reszta składników pozostaje bez zmian. Różni się jedynie sposób wykonania. Po zaparzeniu kawy w saszetce w ekspresie ciśnieniowym, przelewasz ją do dwóch większych szklanek lub połowę wylewasz. Dzięki temu nie będzie tak mocna, ale za to zyskasz zimniejszą cafe latte. Teraz wlewasz zimną wodę, mleko i dekorujesz bitą śmietaną.

Inne sposoby na zimną kawę

Jeśli nie lubisz kawy z mlekiem, możesz po prostu przygotowaną kawę w saszetkach włożyć do lodówki lub rozrobić z zimną woda. Im mocniejsza będzie esencja kawy z ekspresu, tym mniej utraci ona na smaku i właściwości, mimo że będzie przyjemnie orzeźwiająca. Koniecznie wypróbuj również moc doznań kawowych, jakie oferuje kawa pads.

A co z osobami, które nie przepadają za zimną kawą i nie chcą rezygnować z przyjemności mimo upału? Wtedy wystarczy porządnie schłodzić ulubione miejsce do delektowania się małą czarną. Pamiętaj również, że kawa ma właściwości odwadniające. Z tego powodu pij dużo wody i innych płynów, by na bieżąco dowadniać organizm i nie doprowadzić do feralnego w skutkach odwodnienia.