Latynoskie klimaty królują nie tylko w muzyce, ale również w modzie. Na czasie są teraz koszulki, bluzki i sukienki o fasonie, który określany jest jako „hiszpanka”. Łączenie ich z innymi krojami daje ciekawy efekt. Jednak hiszpanka hiszpance nie jest równa, dlatego warto wiedzieć, które fasony są idealne dla nas.

Sukienki hiszpanki prezentują się ciekawie. Przede wszystkim uwydatniają ramiona i podkreślają krągłości pań, które je noszą. Jednak hiszpanki mogą być dopasowane, luźne, a nawet uszyte na wzór pin-up. Wybór zależy nie tylko od indywidualnych preferencji, ale także od rodzaju sylwetki i sytuacji, w której mamy zamiar założyć kreację.

Rodzaje sukienek hiszpanek

Najbardziej popularne są dopasowane, w jednolitym kolorze, z mocno podkreślonymi ramionami. Tego typu kreacje można swobodnie wybierać na bardziej oficjalne spotkania, ale również uroczystości rodzinne (np. święta) czy w gronie znajomych (np. śluby).

Dużym zainteresowaniem cieszą się też sukienki hiszpanki koronkowe. Kobiety wkładają je podczas mniej oficjalnych wydarzeń, imprez czy spotkań. W zależności od fasonu, mogą stanowić idealny wybór na randkę lub intymne spotkanie z ukochanym.

Równie ciekawym rozwiązaniem są hiszpanki z rozkloszowanym dołem. Mocno podkreślone ramiona, krwisto czerwona barwa i szerszy dół – tak wygląda tego typu kreacja. To rozsądny wybór na małe uroczystości rodzinne, wesela, a nawet spotkania biznesowe, takie jak bankiety, gale czy kolacje.

Mieszane fasony

Bardzo ciekawym zabiegiem jest połączenie z innymi stylami. Jednym z takich rozwiązań są sukienki pin-up w wersji hiszpanki. Taki fason podkreśla nogi, biodra i ramiona. Zazwyczaj tego typu kroje są krótsze, a co za tym idzie – bardziej wyzywające. Jednak dobrze dobrane buty, biżuteria i galanteria mogą złagodzić ten krzykliwy fason.

Sukienki pin-up w wersji hiszpanki wybierane są na mało oficjalne spotkania w gronie znajomych bądź podczas wydarzeń klubowych lub imprez plenerowych. Tego typu fasony są mniej eleganckie, dlatego odradza się zakładanie ich w poważnych sytuacjach prywatnych lub biznesowych.