Ból zębów świadczy o tym, że dzieje się coś niedobrego. Żeby zapobiec nie tylko cierpieniu, ale również uszkodzeniom, należy regularnie i profilaktycznie kontrolować własne uzębienie. Odkładanie wizyty, zwłaszcza jeżeli odczuwamy ból, może prowadzić do poważnych konsekwencji dla zdrowia, a nawet życia chorego. 

Ból jest symptomem, który alarmuje nas o tym, że z organizmem dzieje się coś niewłaściwego. Stąd w takiej sytuacji należy jak najszybciej udać się do stomatologa, aby wykluczyć poważne schorzenia. Specjalista uśmierzy nasz ból oraz sprawdzi, co go wywołało. Odpowiednia profilaktyka chroni nas przed pogorszeniem stanu zdrowia.

Rodzaje bólu zębów

Ból zębów może występować w różnych postaciach. Wśród nich wyróżniamy: zębinowy w ubytku, powstały wskutek zapalenia miazgi zęba, pojawiający się w wyniku zapalenia przyzębia, związany z zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych, towarzyszący zaburzeniom neurologicznym, promieniujący ze względu na zapalenie zatok szczękowych lub ucha bądź wynikający z powodu wyrzynania się zębów mądrości.

Każdy z nich jest jednym z symptomów towarzyszących bardziej poważnej sytuacji zdrowotnej. Najważniejsze jest jednak to, aby go nie ignorować, a w sytuacji dużego natężenia zgłosić się jak najszybciej do szpitala lub stomatologa.

Jak leczyć?

Pierwszą osobą, do której zgłaszamy się z problemami, jest stomatolog. Dentysta Legnica http://centrumstomatologicznelegnica.pl/ przede wszystkim sprawdzi pochodzenie bólu, przyjrzy się ewentualnym ubytkom bądź uszkodzonym zębom oraz uśmierzy ból i zaleci kurację. Bardzo ważne jest, aby dbać o uzębienie oraz pielęgnować całą jamę ustną.

Dzięki temu możemy się uchronić przed poważnymi schorzeniami. Domowe sposoby mogą się sprawdzić w sytuacji, gdy znamy już powód, dla którego bolą nas zęby. W innym przypadku odradza się stosowanie własnych kuracji, gdyż mogą one przynieść odwrotny skutek i nawet doprowadzić do straty zęba.

Ubezpieczenia Legnica zapewniają dostęp do stałej opieki stomatologa i innych lekarzy. Dzięki temu czujemy się bezpieczni, bez względu na miejsce, czas i sytuację.