brown-human-hair-extensionsUtraty włosów doświadczamy codziennie i zwykle nie budzi ona naszego niepokoju. Jeśli jednak zauważasz, że twoja fryzura nie jest tak gęsta jak kiedyś, a na szczotce czy poduszce znajdujesz coraz więcej włosów, powinnaś niezwłocznie działać. Przede wszystkim upewnij się, czy nie popełniasz podstawowych błędów, które mogą odbić się na kondycji i ilości twoich włosów. No i zakup dobry szampon na wypadające włosy!

6 grzechów głównych przeciwko naszym włosom

  1. Koki i końskie ogony to bardzo popularne i chętnie wybierane fryzury. Jednak wykonywane nieprawidłowo, mogą nadwyrężyć skórę głowy. Zwracajmy zatem uwagę, by wiążąc włosy, nie ściskać ich zbyt mocno gumką. Unikajmy również tapirowania włosów czy rozczesywania ich na siłę.
  2. Uwaga na farby do włosów! Substancje w nich zawarte uszkadzają włókna włosów i przyspieszają ich wypadanie. Jeśli nie możemy zrezygnować z farbowania, starajmy się przynajmniej wybierać farby o jak najmniej szkodliwym działaniu.
  3. Na tyle, na ile jest to możliwe, ograniczajmy korzystanie z suszarki i prostownicy. Wysoka temperatura to powszechna przyczyna nadmiernej utraty włosów.
  4. Palenie papierosów przynosi negatywne skutki dla całego organizmu, także dla naszych włosów. Atakuje je od wewnątrz oraz z zewnątrz. Dym papierosowy odpowiada za matowienie, niszczenie, a w konsekwencji ich wypadanie.
  5. Zależność między stresem a wypadaniem włosów jest przykładem na to, że kondycja psychiczna potrafi odcisnąć swe piętno na naszym wyglądzie. Nagły, bardzo silny stres może spowodować drastyczną utratę włosów. Stres chroniczny, który ma co prawda mniejszą intensywność, ale towarzyszy nam przez dłuższy okres czasu, również wpływa niekorzystnie na ogólny stan fryzury.
  6. Niewłaściwa dieta to czynnik sprzyjający wypadaniu włosów. Szczególnym zagrożeniem dla bujności naszej fryzury jest nieodpowiedzialne odchudzanie. Gdy nie dostarczamy naszemu organizmowi potrzebnych składników odżywczych, cierpią na tym także nasze włosy.

Szampon przeciw wypadaniu włosów

Podstawą walki o gęstą fryzurę powinno być stosowanie odpowiedniego szamponu, który pozwoli zatrzymać proces ubywania włosów. Energetyzujący szampon na wypadające włosy Vichy Dercos to produkt, który ma działanie wzmacniające i zapobiegające utracie włosów. Nie tylko przytwierdza włosy do skóry głowy, lecz również zapewnia im odświeżenie, sprężystość i wigor. Szampon i odżywka to tylko jeden z elementów kuracji przeciwko wypadaniu włosów. Naszą pielęgnację warto wzbogacić również o naturalne, domowe zabiegi.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Z pomocą wypadającym włosom przychodzą sprawdzone, domowe metody, które nie wymagają znacznego nakładu pieniędzy, a mogą przynieść widoczne efekty.

  • Maseczka z jajek

Jajka zawierają bogactwo witamin: A, B, D, E i H oraz minerałów, takich jak: cynk, potas, miedź, krzem, chlor, fosfor czy żelazo. Maseczkę z żółtek stosujemy na skórę głowy. Po godzinie spłukujemy ją i myjemy głowę szamponem na wypadające włosy.

  • Czosnek

Wcieranie rozgniecionego czosnku w skórę głowy to metoda dla odważnych. Związki lotne zawarte w czosnku skutecznie stymulują wzrost nowych włosów. Przy tak cudownych właściwościach czosnku jego specyficzne walory zapachowe powinny zejść na dalszy plan.

  • Drożdże

Maseczka z drożdży jest bogata w witaminy z grupy B oraz w proteiny, które przyspieszą porost włosów. Szczególnie cenne są drożdże piwowarskie. Pomocne okazać się może również picie takiej drożdżowej mieszanki.

  • Pokrzywa

Niepozorna pokrzywa to prawdziwa skarbnica witamin i mikroelementów, które wykazują zbawienny wpływ na kondycję naszych włosów. Nalewka z pokrzywy stosowana bezpośrednio na skórę raz w tygodniu sprawi, że na naszej głowie pojawią się wkrótce nowe włoski.