bos5Z wiekiem skóra zaczyna się starzeć. Rozpoczyna się to w miejscach, które są najcieńsze, narażone na częsty ruch, a także posiadają na swojej powierzchni najmniej gruczołów łojowych. Niestety wszystkie te czynniki posiada delikatna skóra w okolicy oczu i tym samym narażona jest na bardzo wczesne starzenie się. Nie ma ani słowa przesady w tym, że dobry, przeciwzmarszczkowy krem pod oczy należy stosować już w okolicy 20 roku życia. Włókna kolagenowe zaczynają rozpadać się już po przekroczeniu bariery 25 lat, dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań, aby lekko wyprzedzić skutki starzenia się i zadbać o skórę wokół oczu najszybciej jak tylko można.

Krem pod oczy dla 20-latek

W pierwszej kolejności powinien to być krem działający nawilżająco. W tym wieku nie ma jeszcze potrzeby „doładowania” skóry przy pomocy kosmetyków o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym. Krem powinien mieć delikatną konsystencję, która ponadto szybko się wchłania. Jeśli już w tym momencie zauważamy, że mamy genetyczną i naturalną skłonność do sińców pod oczami, to można wyposażyć się w krem pod oczy z zawartością rumianku lub witaminy C, które będą skutecznie rozświetlały i rozjaśniały tę okolicę. Po przekroczeniu bariery 25 lat można pokusić się o krem pod oczy z większą zawartością składników odżywczych.

Krem pod oczy 30+

Krem pod oczy w tym wieku powinien działać silnie nawilżająco i delikatnie przeciwzmarszczkowo. Wskazana jest obecność w jego składzie kwasu hialuronowego, który powstrzymuje wodę przed parowaniem, a także retinolu, który z kolei wzmacnia włókna odpowiedzialne za utrzymywanie jędrnej skóry. Oprócz tego w kremie pożądana jest także zawartość witamin A i E, które powstrzymują działanie wolnych rodników odpowiedzialnych za przyspieszone starzenie się skóry. Bardzo przydatnym elementem kremu pod oczy jest masażer, który oprócz aplikacji preparatu skutecznie pobudza do pracy komórki skóry pod oczami do samoistnej regeneracji!

Krem pod oczy 40+

To właściwy moment, aby zaopatrzyć się w dwa kremy pod oczy. Jeden działający w dzień i drugi na noc. Wybierając kosmetyk na dzień, warto również zwrócić uwagę, czy zawiera odpowiedni filtr (co najmniej SPF 15), który zabezpieczy wrażliwą okolicę oczu przed działaniem promieniowania UV. Krem pod oczy L’Oréal Paris stosowany w wieku 40+ powinien umożliwiać pielęgnację skóry pod oczami, wokół nich, a także powiek, na których napięcie skóry również spada wraz z wiekiem. W tym celu szukaj kremów pod oczy o działaniu ujędrniającym i liftingującym.

Krem pod oczy 50+

W tym wieku postęp procesu rozrywania włókien białkowych jest na tyle silny, że nie da się zahamować jego postępowania. Można oczywiście skutecznie złagodzić jego skutki dzięki posłużeniu się kremami pod oczy z zawartością wyciągów roślinnych, które pomogą dotlenić skórę i usprawnić krążenie w okolicy oczu. Długotrwałe zastoje limfatyczne działają w tym okresie bardzo niekorzystnie, gdyż to za ich sprawą powstają bardzo charakterystyczne worki pod oczami i zasinienia.

Inne sposoby na pielęgnację wrażliwej okolicy oczu

Popularnym sposobem jest stosowanie maseczek z pokrojonych plasterków ogórka lub masowanie skóry przekrojoną na pół cytryną, co sprawi, że smarowany obszar skóry natychmiast otrzyma energetyczny zastrzyk i zniweluje sińce, które często sprawiają, że skóra wygląda na nieświeżą i przemęczoną. Dobrym wyjściem jest również stosowanie chłodnych okładów na tę okolicę, przy czym pamiętajmy o nieprzykładaniu bezpośrednio do skóry chłodnych przedmiotów, takich jak kostki lodu lub zimna puszka napoju, tylko o wcześniejsze zawinięcie ich w foliową torebkę lub bawełnianą ściereczkę. Można również wspomóc się specjalnymi kapsułkami z witaminami, które należy wklepywać w problematyczne okolice oczu. Dzięki takiemu skoncentrowaniu odżywczych substancji skóra wokół oczu z pewnością dłużej zachowa młodość.