jewellery-550824_640Przekłuwanie uszu to zabieg wykonywany od bardzo dawna. Kolczyki mogą zwiększyć atrakcyjność danej osoby oraz pomóc wyrazić jej indywidualną osobowość. Warto jednak wykonać ten krok w sposób bezpieczny, gwarantujący nam pełną higienę i nikłą możliwość powikłań.

Część osób uważa, że przekłuwanie uszu to nic trudnego i postanawiają przeprowadzić całą procedurę w domu. Jest to jednak sposób dla osób nie bojących się bólu i bardzo odważnych. Niesie ze sobą duże ryzyko zakażenia, ponieważ w warunkach domowych ciężko zachować wymagany poziom bezpieczeństwa i higieny. Dodatkowo ciężko samemu przekłuć uszy, konieczna jest do tego pomoc drugiej osoby. Niestety mało kto posiada odpowiednie doświadczenie i wprawę w tego typu zabiegach. Może się okazać, że dziurki będą wykonane niesymetrycznie i pod kątem, przez co nie będą wyglądały zbyt elegancko. Przekłuwając uszy tą metodą narażamy się na różnego rodzaju komplikacje spowodowane zakażeniem lub źle dobranymi kolczykami.

Najlepiej skorzystać z usług wyspecjalizowanych salonów kosmetycznych, w których zabieg przeprowadza doświadczona kosmetyczka przy użyciu specjalnych narzędzi. Już dawno minęły czasy, gdy profesjonaliści używali tradycyjnej igły lekarskiej. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się metoda Blomdahl, która bazuje na przekłuwaniu uszu szybko i bezpiecznie, przy pomocy specjalnego urządzenia, które nie tylko przebija ucho, ale pozwala także na nałożenie kolczyka. Dzięki temu z ciałem pacjenta styka się jedynie sterylna igła oraz sztyft kolczyka, co w znacznym stopniu wyklucza możliwość zakażenia.

Metoda Blomdahl to także specjalna seria kolczyków, które nie zawierają niklu ani stopów z jego domieszką. Dzięki temu nie powodują alergii i przyczyniają się do szybszego gojenia się ran. Ich sztyfty mają specjalne profilowanie, nieco większą grubość oraz specjalną zatyczkę, która pozwala na lepszą cyrkulację powietrza wokół rany. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla alergików, ale głównie dla dzieci, którym oszczędza dużo bólu i stresu. Więcej o zabiegu przekłucia uszu metodą Blomdahl można dowiedzieć się na stronie http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/inne-zabiegi/przekluwanie-uszu-pepka-blomdahl.

Podejmując decyzję o przekłuciu uszu, warto rozejrzeć się za salonem kosmetycznym, który wykonuje ten zabieg najnowszymi metodami. Będziemy mieć wtedy gwarancję, że zostanie on przeprowadzony prawidłowo i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.