removal_071513122358Wieczorny demakijaż to bardzo ważna część codziennej pielęgnacji – usuwanie resztek makijażu oraz innych zanieczyszczeń z twarzy oraz oczu ma ogromny wpływ na wygląd naszej cery. Dokładny demakijaż to wręcz obowiązek każdej z nas – bez względu na to, czy na co dzień mamy do czynienia z cerą tłustą, mieszaną, suchą czy wrażliwą. Ważne jednak, by w tym przypadku odpowiednio dostosować wybrany produkt do demakijażu do potrzeb naszej skóry. Podpowiadamy czym się kierować przy jego wyborze, by móc cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem cery!

Demakijaż twarzy i oczu – dlaczego jest tak ważny?

Resztki makijażu, kurz, obumarłe komórki naskórka, pot i zanieczyszczenia środowiska – to czynniki, które zbierają się na naszej twarzy każdego dnia i pozostawione na niej sprawiają, że cera wygląda na szarą, zmęczoną i dużo starszą niż w rzeczywistości. Szczególnie dużo uwagi należy poświęcić wieczornemu demakijażowi – to właśnie w nocy skóra odpoczywa i zbiera siły na następny dzień, więc musimy zapewnić jej  odpowiednie warunki do tego, by mogła się regenerować. Oczyszczanie skóry jest też istotną czynnością przygotowującą naskórek na przyjęcie kremu oraz innych kosmetyków pielęgnacyjnych, dlatego warto oczyszczać twarz również rano, by zmyć z niej pot, nadmierną ilość sebum czy zanieczyszczenia, które zgromadziły się na jej powierzchni podczas snu.

Płyn do demakijażu – jak wybrać ten odpowiedni?

Oczyszczanie twarzy i demakijaż to nie tylko przemycie twarzy wodą i wytarcie jej ręcznikiem – choć taki zabieg pozwala w pewnym sensie odświeżyć skórę, to nie gwarantuje dokładnego usunięcia z niej wszelkich zanieczyszczeń. Oczyszczanie skóry należy wykonywać przy pomocy odpowiednich kosmetyków do demakijażu – skutecznych w usuwaniu nieczystości i właściwie dostosowanych do potrzeb naszej cery.

Oczyszczanie cery tłustej

Osoby z tłustą cerą powinny skupić się na oczyszczaniu twarzy preparatami, które zmatowią skórę, ściągną rozszerzone pory, a także ograniczą nadmierną produkcję sebum przez gruczoły łojowe. Ten typ cery bardzo często ma również skłonności do zmian trądzikowych, dlatego dobrze jest oczyszczać twarz przy pomocy antybakteryjnego toniku, zaś resztki makijażu z oczu usuwać nietłustym mleczkiem do demakijażu lub płynem micelarnym.

Demakijaż przy suchej skórze twarzy

Panie, które mają do czynienia z suchą skórą twarzy, powinny na co dzień stosować mleczka lub dwufazowe płyny do demakijażu o gęstej i nieco tłustszej konsystencji. Zadaniem płynu do demakijażu dla skóry suchej jest dokładne nawilżenie naskórka oraz redukcja niekomfortowego uczucia ściągnięcia. Zdecydowanie należy w tym przypadku unikać preparatów z zawartością alkoholu – mogą one nasilić problem przesuszania skóry i wywoływać na jej powierzchni niepotrzebne podrażnienia.

Oczyszczanie skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa to taka, która posiada skłonności do zaczerwienienia, silnego pieczenia i reakcji alergicznych, powinna być pielęgnowana łagodnymi – najlepiej hipoalergicznymi – kosmetykami do demakijażu. Powinny one nie tylko delikatnie usuwać wszelkie zanieczyszczenia ze skóry, ale też wzmacniać naturalną barierę ochronną naskórka przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Odpowiednie preparaty do oczyszczania skóry wrażliwej znajdziemy przede wszystkim w aptece np. mleczka i płyny do demakijażu Vichy Purete Thermale, które delikatnie, ale skutecznie usuwają makijaż, a przy tym koją i wzmacniają skórę dzięki zawartości wody termalnej.

Demakijaż i cera mieszana

Najwięcej problemów może przysporzyć oczyszczanie twarzy przy cerze mieszanej. Ze względu na jej skłonności do jednoczesnego przetłuszczania się i przesuszania demakijaż powinien być teoretycznie wykonywany przy użyciu dwóch różnych produktów – do cery suchej lub normalnej, a także tłustej. Jednak w tym przypadku bardzo pomocny może okazać się również płyn micelarny – jego właściwości pomogą nam uporać się z typowymi problemami dla różnych rodzajów skóry, a przy tym pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.