nails-865082_640(1)Przy okazji przeglądania ofert różnych gabinetów kosmetycznych czasem rzuca nam się w oczy „manicure japoński”. Mało ludzi właściwie zdaje sobie sprawę z tego, czym on może być. Znając ten kraj i ich mieszkańców, do głowy mogą przychodzić naprawdę różne dziwy.

Wiele osób może się zdziwić, ale manicure japoński… wygląda bardzo naturalnie. Nie ma właściwie żadnych udziwnień, a przy tej metodzie nie stosuje się nawet lakierów do paznokci. Tego typu manicure ma właściwie za zadanie ochronę oraz pielęgnację paznokci, a nie ich dekorowanie czy malowanie wymyślnych wzorków. Ma on za zadanie wydobyć naturalny połysk oraz piękno, a przede wszystkim – odżywienie. Jest on polecany dla kruchych, łamliwych i rozdwajających się paznokci, których właścicielki chciałyby się pochwalić zadbanymi dłońmi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z tego zabiegu również wtedy, kiedy ma się zdrowe i piękne paznokcie – taki manicure jedynie je upiększy i jeszcze bardziej odżywi.

Sam zabieg jest bardzo prosty, ale wymaga cierpliwości. Składa się przede wszystkim z wcierania odżywczej pasty w płytkę paznokcia. Co ważne, po takim zabiegu przez jakiś czas (dokładniej około miesiąc) nie można nakładać lakieru – nie ze względów bezpieczeństwa czy faktu, że manicure może się zepsuć. To dlatego, że żaden lakier nie będzie się trzymał tak gładkiej i wypolerowanej płytki. Poza tym po zakończeniu takiego zabiegu właściwie żadna kobieta nie będzie chciała psuć wspaniałego efektu, jaki daje zastosowana odżywcza pasta. Po wtarciu odpowiedniej ilości pasty następuje kolejny etap – wcieranie pudru. To on daje płytce perłowy blask.

Można pomyśleć, że manicure japoński ma coś wspólnego z gejszami i ich sposobem malowania. Jak wiemy, ich makijaż jest naprawdę charakterystyczny, przede wszystkim ze względu na używanie białego pudru oraz bardzo żywych kolorów. Wiąże się to z faktem, że Japończycy nie lubią się opalać. Opaloną skórę utożsamiają z pracą na polu, a co za tym idzie – biedotą i niedostatkiem. Może dlatego nawet zabiegi upiększania paznokci wykonują tak, aby zachwycały perłowym, jasnym blaskiem.