beautiful-18279_640Kobiety, które nie lubią samodzielnie wykonywać zabiegów depilacji, gdyż są zdania, że kosmetyczki robią to bardziej profesjonalnie, w salonach urody mają do wyboru kilka metod depilacji. Niektóre z nich stosowane są od wielu lat, a inne są stosunkowo nowe i mniej popularne.

Mało znaną w Polsce metodą jest depilacja pastą cukrową, która pochodzi z Bliskiego Wschodu, gdzie znana jest już od tysięcy lat. Pasta cukrowa jest to bowiem masa, którą można wykonać samodzielnie w domu. Mało kto jednak wie, że nadaje się ona do usuwania niechcianego owłosienia. Do wykonania pasty cukrowej wystarczy cukier, cytryna i woda. Składniki te trzeba przygotować w odpowiednich proporcjach, a następnie gotować i mieszać. W warunkach domowych jest możliwe wykonanie depilacji, jednak dla osób, które nie mają w tym wprawy może to być trudne. Dlatego też warto przynajmniej na początku wybrać się do salonu kosmetycznego, np. w Warszawie, gdzie jest wykonywana depilacja pastą cukrową.

Jest to metoda alternatywna do depilacji woskiem twardym i miękkim. Z doświadczenia pań, które miały do czynienia z różnymi rodzajami zabiegów, wynika, że usuwanie włosków przy użyciu pasty cukrowej jest mniej bolesne niż podczas stosowania wosku. Klientki są także zdania, że użycie pasty cukrowej daje lepsze rezultaty, gdyż taka depilacja jest bardziej skuteczna i dokładna. Pasta pozwala na uchwycenie mniejszych włosków niż wosk.

Warto także podkreślić, że masa cukrowa nie parzy ani nie podrażnia skóry. Jest także bezpieczna, gdyż zawiera naturalne składniki. Dodatkowo posiada właściwości peelingujące skórę.

Warto zdecydować się na depilację pastą cukrową w Warszawie i przekonać się o jej zaletach. Dla porównania klientki mogą także wypróbować inne metody depilacji, np. woskiem twardym, miękkim lub woskiem lycon.