heartbeat-163709_640W naszej przychodni znajdują się poradnie specjalistyczne, gdzie pacjentów przyjmują doświadczeni lekarze specjaliści, którzy z uwagą słuchają pacjentów i przeprowadzają szczegółową diagnostykę. W naszych gabinetach posiadamy specjalistyczny sprzęt nowej generacji, dzięki czemu możemy przeprowadzać dokładne badania medyczne.

W naszej przychodni na etacie pracuje m.in. doświadczony kardiolog z Częstochowy. Można zapisać się do niego na wizytę bezpośrednio w naszej recepcji lub telefonicznie. Jedna wizyta wraz z przeprowadzeniem przez lekarza koniecznych badań to zazwyczaj koszt około stu złotych. Istnieje również możliwość umówienia wizyty w ramach NFZ, ale w tym przypadku okres oczekiwania wynosi co najmniej 2 miesiące.

Do kardiologa w Częstochowie mogą zapisywać się nie tylko osoby, które chorują na serce lub inne choroby związane z układem sercowo-naczyniowym. Warto zapisać się wtedy, gdy zauważymy u siebie niepokojące objawy i mamy podejrzenia, że są to jakieś problemy kardiologiczne. Oczywiście, najpierw można skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym, który może wypisać skierowanie do kardiologa. Jednak na prywatną wizytę u specjalisty skierowanie nie jest wymagane.

Podczas wizyty w naszej przychodni kardiolog może zlecić wykonanie badania kardiologicznego. Wśród wskazań do wykonania takiego badania mogą znaleźć się następujące objawy u pacjenta: omdlenia, kołatanie serca i zaburzenia krążenia. Jeśli lekarz w trakcie wizyty zauważył coś niepokojącego i podejrzewa wystąpienie jakichś innych nieprawidłowości, również może zdecydować o wykonaniu badania kardiologicznego.

Do kardiologa kontrolnie powinny zgłaszać się osoby powyżej 50. roku życia, gdyż w tym okresie wzrasta ryzyko wystąpienia chorób serca.