Brak motywacji lub czasu na naukę to czynniki, które najczęściej obwiniamy za nasze braki w angielskim. Czy aby na pewno tylko one grają tutaj pierwsze skrzypce? Jeśli chcesz dowiedzieć się, co warto zrobić, by naprawdę nauczyć się języka obcego, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. Zdradzimy w nim, dlaczego warto wziąć brak czasu pod włos, poznać swój zegar biologiczny i finansowo zmotywować się do nauki angielskiego.

Brak czasu – jak go przechytrzyć?

Najtrudniej jest uczyć się nowych rzeczy będąc dorosłym. Dochodzą nam kolejne obowiązki, takie jak praca czy rodzina. Jednak nie zawsze to brak czasu dochodzi do głosu myśląc o kolejnej opuszczonej lekcji kursu czy dniu nauki słówek.

Według badacza Michaela Breusa, najważniejszy jest nasz zegar biologiczny i jego tryb. Dzięki odkryciu, w jakich godzinach jesteśmy najbardziej produktywni, możemy szybciej i efektywniej przyswajać wiedzę oraz nie czuć podczas tej czynności znużenia.

Jeśli jednak takie argumenty do nas nie przemawiają, możemy wykorzystać każdą wolną chwilę na naukę w wydajny sposób. Nawet te 15 minut dziennie znaczy dużo, gdy w tym czasie naprawdę się skupimy i zajmiemy przyswajaniem gramatyki, słówek albo czytaniem lub słuchanie w języku angielskim.

Kosztowna motywacja – zapisz się na kurs

Nic nie działa tak motywująco jak wykonywanie tego, za co zapłaciliśmy. Jeśli samodzielnie nie możesz się zebrać do efektywnej nauki języka angielskiego, twoim panaceum może być zapisanie się na kurs. Dzięki temu nie tylko będziesz zdobywać wiedzę pod okiem specjalistów, ale i dodatkowo poświęcisz na naukę tylko 2-3 godziny w tygodniu.

Taki sposób pojmowania języka jest skuteczniejszy, ponieważ podczas zajęć jesteś na nich skupiony i wiedza szybciej wpada ci do głowy. Przy okazji przełamujesz również barierę językową, ponieważ musisz udzielać odpowiedzi i wykonywać zadania dialogowe. Koniecznie zobacz, jak nauka języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ w szkole językowej może ci pomóc mówić po angielsku.