Maj to nie tylko miesiąc zakochanych, ale też trudny okres dla wielu młodych ludzi, którzy przystępują do pierwszego z ważniejszych egzaminów w swoim życiu. Po miesiącach przygotowań, nadszedł czas matur i tego, aby sprawdzić swoją wiedzę. I nie tylko, bo to przecież pora, aby zastanowić się i zdecydować co dalej zrobić ze swoim życiem. Studia? Czy może od razu praca? Albo jeszcze lepiej, rok przerwy od nauki i poświęcenie tych miesięcy na swoje pasje?

Jak wybrać właściwy kierunek studiów? 

Wydawać, by się mogło, że wybór odpowiedniego kierunku studiów jest bardzo prosty – wystarczy przecież wybrać coś co się lubi i złożyć papiery! Tak, ale w rzeczywistości nie jest to wcale takie łatwe zadanie, bo liczy się nie tylko kierunek, ale też uczelnia, którą wybierze przyszły student. Jak wybrać tą właściwą? Przede wszystkim dobrze jest odwiedzić szkołę, która nas interesuje, porozmawiać z wykładowcami i przeczytać dokładnie wszystkie informacje, które dostaniemy np. podczas dni otwartych. Można też popytać znajomych, rodzinę, aby zebrać jak najwięcej informacji. Pamiętajmy jednak, aby wybrać coś, co będzie zgodne z naszymi interesowaniami, jeśli fascynują nas języki obce, to może może szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ byłaby dobrym wyborem? 

A może jednak przerwa od nauki będzie lepsza? 

Oczywiście studia to nie jedyna droga po maturze, bo przecież można rozejrzeć się za pracą, od razu po ukończeniu szkoły średniej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poświęcić czas na zdobycie doświadczenia zawodowego, a naukę odłożyć na później. Dobrym pomysłem jest też wyjazd za granicę, jeśli oczywiście mamy taką możliwość! Nie tylko zdobędziemy doświadczenie, ale też podszkolimy się w języku obcym, z czasem można też pomyśleć o kursie językowym czy może studiach, o których wcześniej nie myśleliśmy? ale jednak po drodze coś nam wpadło do głowy i postanowiliśmy dokształcać się w jakimś kierunku? 

Ciężko jest odpowiedzieć na pytanie – co zrobić dalej po maturze? bo wszystko zależy od nas samych i tego czego właściwie oczekujemy od życia.