W kuchni zawsze dzieje się sporo, szczególnie jeśli chodzi o zabrudzenia, rozlania lub nagłe kipienie obiadu. Dlatego to pomieszczenie, w którym szczególnie ważna jest podłoga. Jeśli będzie ona nikłej jakości, wkrótce zacznie pęcznieć, pękać i się odkształcać w wyniku wody i brudu. W tym artykule zdradzimy, dlaczego podłoga z winyli to obowiązkowy element każdej funkcjonalnej kuchni.

Jakie systemy podłogowe sprawdzą się w kuchni?

Na pewno warto wykluczyć płytki i kafelki, bo mimo tego, iż są wytrzymałe i trwałe to jednak niebezpieczne. Gdy coś się rozleje, trudno dostrzec każdą kałużę i łatwo o poślizgnięcie. Poza tym trudniej je również utrzymać w czystości, bo widać na nich praktycznie każdy brud i plamy. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem wydają się być posadzki winylowe.

Na pewno każdy z nas miał kiedyś do czynienia z linoleum, czyli gumolitem. Posadzka winylowa posiada bardzo podobny wzór do poprzedniczki, ale jest wykonana z nowoczesnego materiału, który sprawia, że tworzy imitacje paneli z dużo lepszym efektem, niż kiedyś robiło to linoleum.

Najważniejsze zalety podłogi winylowej

Jedną z największych zalet podłogi winylowej jest jej ocieplenie, więc nieziębi w stopy tak jak płytki, kafelki lub panele. Poza tym jest ona odporna na wilgoć i zalanie. Dzięki temu nawet wylanie cieczy na podłogę winylową nie uszkodzi jej, a woda nie przecieknie. Co jeszcze warto wiedzieć o tego typu systemie podłogowym?

Bardzo łatwo utrzymać go w czystości, więc to dodatkowo przemawia za faktem umieszczenia podłogi winylowej w kuchni. Bez trudu usuniemy z niej plamy i brud, a mniejsze zanieczyszczenia nie będą szybko widoczne. Nie sposób również pominąć dobrego wyciszenia tego typu posadzki. Upadek rzeczy lub stawianie kroków na podłodze z winyli jest mniej hałaśliwe.

Inne godne uwagi posadzki kuchenne

Jeśli jednak okazuje się, że ten typ podłoża nam się nie podoba lub nie sprawdzi się w naszej kuchni, zawsze możemy postawić na klasyczne kafelki lub nieco droższe, ale mocniejsze i modniejsze płytki z żywicy epoksydowej. Więcej systemów podłogowych idealnych do tego pomieszczenia znajdziesz na tej stronie internetowej: http://www.centrumposadzek.com.pl/.