Czy warto ryzykować i nosić telefon bez etui i powłoki ochronnej? Odpowiedź jest chyba jednoznaczna. Dzisiejsze urządzenia nie są już tak trwałe i niezniszczalne, jak te sprzed kilku lat. Korzystanie z „bezbronnego” telefonu może się więc wiązać ze sporym ryzykiem, na które mogą pozwolić sobie tylko ludzie o mocnych nerwach.

Oryginalne i wyszukane

Znudził ci się wygląd telefonu? Postaw na etui, które sprawi, że nabierze on nowego i oryginalnego charakteru. Pole do popisu jest ogromne – każdy popularny model komórki posiada dedykowany dla siebie pokrowiec z przygotowanymi wycięciami na wszelkie gniazdka i przyciski. Wybierać możemy zarówno w wielu kolorach i wzorach, jak i typach. Elastyczne, z giętkiego materiału TPU, lekkie i wygodne do noszenia? Półprzezroczyste lub w jednolitym kolorze z ozdobną ramką? A może etui iphone 8 z przeróżnymi wzorami na tylnej stronie? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i tego, czy chcesz, aby twój telefon wyglądał tradycyjnie czy nieco bardziej ekstrawagancko. Oczywiście etui nie tylko odmieni stronę wizualną naszego iPhona. Ma ono również sprawić, aby urządzenie posłużyło nam jak najdłużej, a jego wartość nie spadła. Przecież nawet codzienne i ostrożne użytkowanie sprawia, że na obudowie powstają mikrouszkodzenia i ryski.

Niewidzialna tarcza

Ekran telefonu bywa podatny na zarysowania, które skutecznie psują wygląd nowiutkiego sprzętu. Co zatem zrobić, aby – pomimo bliskich spotkań z ziemią – wciąż wyglądał idealnie? Zainwestować w powłoki ochronne. Do wyboru mamy trzy rodzaje – folie, szkła hybrydowe (mające łączyć w sobie zalety szkła i folii) oraz cieszące się największą popularnością szkła hartowane. To pewny sposób na zabezpieczenie ekranu telefonu przed zarysowaniami i innymi uszczerbkami. Szkło hartowane jest bowiem kilkakrotnie bardziej wytrzymałe od zwykłego. Nie obawiajmy się też, że po ich montażu nasz telefon stanie się mniej czuły na dotyk – dzisiejsze ekrany są tak konstruowane, że dodatkowe zabezpieczenia praktycznie nie mają na nie wpływu.