Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego nauka języka angielskiego idzie Ci opornie? I z jakiego powodu tak szybko tracisz motywację do poznawania kolejnych partii materiału? Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, w którym zdradzamy, przez jakie błędy tracimy chęć do nauki.

3 błędy, które popełniasz w czasie nauki

Przede wszystkim, wiele osób od razu rzuca się na głęboką wodę. Chcą w jeden dzień przyswoić ogromną partię materiału i denerwują się, że nie mogą zapamiętać wszystkiego. Nic dziwnego, że wtedy ich chęć do nauki spada w błyskawicznym tempie. Jak tu się motywować, kiedy nie widzimy efektów?

Kolejny błąd to nauka w przypływie motywacji. Przez tydzień z rzędu nasz kontakt z angielskim równa się zeru, a później chcemy od razu przystąpić do nauki kolejnej partii materiału, bez żadnej powtórki czy chociażby przejrzenia notatek.

I ostatni grzech osób, które nie mogą zebrać się do nauki to oczywiście zła metoda. Uczenie się na pamięć gramatyki, definicji lub słówek z listy. W ten sposób zawsze coś pominiemy, a nawet gdy na wyrywki wszystko powtórzymy, to i tak nie dowiemy się, jak zastosować coś w praktyce.

Jedyne i skuteczne sposoby na naukę

  1. Ucz się po trochu, ale codziennie. Nawet 10 minut kontaktu z językiem, każdego dnia, szybciej pozwoli Ci poznać język i na zawsze utrwali w pamięci jego zasady. Krócej, ale efektywniej – niech to będzie Twoim nowym mottem.
  2. W pierwszej kolejności stawiaj na naukę poprawnej wymowy i konwersacji. Prowadź monologi, oglądaj seriale i filmy z napisami lub słuchaj muzyki. W ten sposób Twój mózg szybciej przestawi się na obcy język i łatwiej Ci będzie zapamiętać prawidłową konstrukcję zdań.
  3. Czytaj po angielsku. Nic tak nie pobudza naszego umysłu do pracy, jak spory wysiłek intelektualny. Na rynku wydawniczym znajdziesz mnóstwo książek po angielsku dla osób początkujących. Stawiaj na powieści, które już wcześniej czytałeś po polsku. W ten sposób łatwiej Ci będzie zmotywować się do nauki.

Pamiętaj również, że nauka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ na kursie, może być naprawdę skuteczna. Pod warunkiem, że poważnie podejdziesz do tematu i wykrzesasz z siebie wystarczającą ilość motywacji.