Specjaliści twierdzą, że naukę języków najlepiej rozpocząć między trzecim, a czwartym rokiem życia. W tym czasie dzieci szybko zapamiętują słówka i zwroty, ponieważ nie porównują ich do ojczystych odpowiedników. Udowodniono, że już po dwunastym roku życia podświadomie zaczynamy zestawiać obcojęzyczne frazy z rodzimymi. Nauka języków nie przychodzi wtedy już tak łatwo. Czy to oznacza, że w pewnym wieku będzie już na nią za późno?

Nowych umiejętności można nauczyć się w każdym wieku

Prawda jest taka, że nasz mózg jest przygotowany do tego, aby uczyć się całe życie. Wystarczy tylko go ćwiczyć. Właściwie powinniśmy dostarczać sobie nowych wiadomości, by nasz umysł był w jak najlepszej kondycji. To, że informacje są analizowane inaczej niż kiedyś, nie oznacza, że nie da się ich przyswoić. Faktycznie w przypadku nauki języków porównywanie obcej mowy z ojczystą nie ułatwia zadania. Warto jednak pamiętać, że dorośli mają coś, co znacząco może wpływać na jakość nauki.

Najważniejsza jest motywacja

Konkretny cel do osiągnięcia może sprawić, że pozornie niemożliwe staje się osiągalne. Kiedy ma się dostateczną motywację, zaczyna się szukać najlepszych dróg do osiągnięcia zamierzonego efektu. Jeśli więc osoba dorosła będzie chciała nauczyć się angielskiego, zrobi wszystko, aby tego dokonać. Niezależnie od tego czy chcemy uczyć się języka ze względu na sytuację zawodową czy dla poszerzenia swoich horyzontów, czas przestać wypominać sobie wiek i zacząć działać. 

Nauka języka angielskiego dla dorosłych – od czego zacząć?

Oczywiście znacznie cenniejsza od teorii jest praktyka. Dobrze jest więc osłuchać się z językiem angielskim przy pomocy piosenek bądź filmów. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się znalezienie szkoły, która zapewni najskuteczniejszą edukację. Nauka języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ opiera się na metodach wykwalifikowanych lektorów. Stawia się tam na wypracowanie u ucznia umiejętności instynktownego posługiwania się językiem. Ten sposób kształcenia językowego daje znacznie lepsze efekty niż tradycyjna szkoła.