Współcześnie raczej trudno gdziekolwiek zaistnieć bez znajomości angielskiego. Język obcy przydaje się już praktycznie wszędzie – w pracy, na zagranicznych wakacjach czy nawet w czasie oglądania telewizji. Coraz częściej nawet media posługują się zwrotami, których bez znajomości angielskiego zrozumieć się nie da. Ale jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Angielski w domu – wady i zalety

Zwolennicy nauki w domu przede wszystkim zwracają uwagę na brak kosztów. Jeśli uczymy się sami, nie musimy płacić za kursy, ani nie musimy tracić czasu i pieniędzy na dojazdy. Takie rozwiązanie jest oczywiście dobre, jeśli jesteśmy odpowiednio zmotywowani. W tym z kolei mogą nam pomóc różne grupy w mediach społecznościowych, których członkowie wzajemnie się wspierają i dają sobie pomocne wskazówki. Jeśli jednak brakuje nam wewnętrznej motywacji i mamy skłonność do przekładania wszystkiego na jutro, niestety nauka nie będzie efektywna. Nawet kursy internetowe czy nauka przez skype może wówczas nie wystarczyć. Bo nauka w domu opiera się przede wszystkim na własnym zaangażowaniu. Jeśli jesteśmy skłonni poświęcić chociaż pół godziny na codzienne „wkuwanie” słówek, może nam się udać. Pamiętajmy jednak, że bez ciągłych konwersacji z innymi w obcym języku nasza nauka może pójść na marne.

Angielski w szkole – wady i zalety

Jeśli wybierzemy najlepszą i profesjonalną szkołę językową, jedyną jej wadą może być tylko cena kursów. Niestety koszty nauki często są zbyt wysokie, byśmy mogli sobie na nie pozwolić. Ale nauka w szkole językowej jest z pewnością bardziej efektywna. Zajęcia w grupie, zwłaszcza przy pomocy metody Callana, przede wszystkim kształcą umiejętność wypowiadania się w języku angielskim. Lekcje prowadzone są wyłącznie w języku obcym, co niejako zmusza nas do przestawienia się na myślenie w języku angielskim. Dzięki niedużym grupom każdy ma szansę się wypowiedzieć i przećwiczyć swoje umiejętności. Zajęcia w grupie dają nam również motywację, bo nie chcemy być gorsi od innych. Jeśli interesuje Cię nauka języka angielskiego za pomocą metody callan Częstochowa, zajrzyj na stronę: http://tarkowski.edu.pl/.