Dach to jeden z podstawowych elementów budowy domów, pomieszczeń oraz innych budynków. Niektóre budynki, liczące kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, mimo ogólnej dobrej kondycji konstrukcji, mają problemy ze stanem i kondycją dachu. Nie przekreśla to żywotności całego budynku. Dach jest elementem, który można wymienić i nadać nowe życie całemu budynkowi. Aby zacząć prace związane z wymianą dachu, należy dokonać oględzin i oceny stanu technicznego dachu. Potrzebni będą do tego specjaliści, znający się na odpowiednich standardach i wymiarach dachu.

Drugie życie dachu – jak dokonać wymiany dachu?

Renowacja i wymiana dachu to jedne z najczęstszych prac konserwacyjnych związanych w poprawą kondycji i stanu budynku. Aby zacząć prace z wymianą dachu, najpierw należy dokonać oceny stanu dachu. Następnie usunąć stare pokrycie konstrukcji dachu oraz sprawdzić jej ogólny stan. W razie zauważonych wad należy je naprawić, gdyż prawidłowa konstrukcja zapewni dobry montaż nowego pokrycia dachu. Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniego nowego pokrycia dachu. Do najczęściej wybieranych materiałów kryjących dach należą blachodachówka i blacha trapezowa. Produkty te charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz właściwościami sprzyjającymi łatwemu montażowi. Montaż blachodachówki jest łatwy dzięki różnym wymiarom dostępnym na rynku. 

Budynek a rodzaj pokrycia dachowego

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego w dużym stopniu zależy od rodzaju budynku i spadku dachu. Blachodachówka jest najczęściej wybierana do pokrycia domów jednorodzinnych oraz pomieszczeń o wysokim spadku dachu. Jest łatwa w montażu oraz dostępna na rynku. Charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne takie jak promienie słoneczne, opady deszczu. Blachodachówka nie odkształca się pod wpływem wysokich temperatur, także dobrze znosi niskie temperatury. Ponadto dzięki odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji żywotność dachu będzie przedłużona. Blachodachówka jest dostępna na rynku w szerokiej gamie kolorystycznej – zapewnia to atrakcyjny wygląd i dopasowanie estetyczne do całej elewacji budynku. 

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.