Każdy z nas doskonale wie, że umiejętność władania jakimś językiem obcym to bardzo przydatna rzecz. Dzięki niej możemy wiele osiągnąć i piąć się po szczeblach kariery lub spełnić swoje marzenia o pracy za granicą. Pięknie się mówi o tym, czego pragniemy, ale trudniej to wszystko osiągnąć – powiesz. Bynajmniej!

Jak zrealizować swoje marzenia?

Na samym początku musisz zrobić listę celów. Na przykład: biegłe władanie językiem angielskim. Teraz powinieneś rozpisać to na małe kroczki, które każdego dnia będziesz stawiać, by nauczyć się nowej rzeczy i sukcesywnie przybliżać się do osiągnięcia celu. Takimi kroczkami może być chociażby 15-minutowa nauka. Jak ją zaplanować?

W poniedziałki możesz oglądać film po angielsku na YouTube, we wtorek nauczyć się 10 nowych słówek, w środę iść na lekce do szkoły językowej, w czwartek przesłuchać piosenek i spróbować zrozumieć, p czym śpiewa artysta itd. Dzięki tym 15 minutom każdego dnia, praktycznie nic nie stracisz, a zyskasz kolejną wiedzą, dzięki której nauczyć się języka.

Jak przyjemnie uczyć się angielskiego?

Każdy z nas ma swoje hobby. Jedni kochają czytać, inni piszą wiersze, a kolejni słuchają podcastów lub pochłaniają seriale. Każdy ma też swoje sposoby na szybką naukę, choć nie zawsze o tym wie. Spróbuj przekuć poznawanie nowego języka w hobby. Jeśli Twoją pasją jest czytanie, kup książki w tym języku.

Nawet powstało specjalne wydawnictwo, które posiada w swojej kolekcji książki w języku angielskim, napisane specjalnie dla osób, które chcą go poznać. Przykładowo, jeśli jesteś na etapie A2, możesz przeczytać „Czarnoksiężnika z krainy OZ”. Tuż obok akapitów, na marginesach stron są trudne słówka, których możesz nie znać, a które pomogą Ci zrozumieć czytany tekst. Pamiętaj! Nawet 1 akapit dziennie przybliży Cię do angielskiego!

Zapisz się na kurs języka angielskiego

Nie masz motywacji? Chcesz jak najszybciej mówić po angielsku? I dla Ciebie mamy coś specjalnego. Callan Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to kurs angielskiego, na którym nauczysz się biegle mówić w tym języku i zburzysz blokadę przed konwersacjami.