Planujesz wakacje i nie wiesz, dokąd udać się tym razem? A może masz ograniczony budżet, który nie pozwala na wypoczynek na tropikalnych wyspach? Wcale nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, aby wypocząć i zobaczyć naprawdę piękne miejsca. I choć Niemcy najczęściej traktujemy jako kraj tranzytowy, warto wiedzieć, że jest to także kraina pełna atrakcyjnych miejsc i magicznych zakątków, które warto zwiedzić. Udany urlop w Niemczech? Dlaczego nie! Poznaj najpiękniejsze atrakcje naszych zachodnich sąsiadów. 

Niemcy – co warto zobaczyć?

Jednym z najpiękniejszych miejsc Bawarii jest jezioro Königssee, którego większa część znajduje się na terenie Parku Narodowego Berchtesgaden. Jezioro znajduje się u podnóża góry Watzmann i jest jednym z największych i najczystszych jezior niemieckich. Przez wielu uznawane jest za najpiękniejsze miejsce w Niemczech. Kolejnym punktem jest zamek Eltz, położony nad Mozelą. Budowla pochodzi z XII wieku, a jej wnętrze pozostało niemal nietknięte od czasów średniowiecza. Zamek zdaje się wyrastać z lasów doliny, co sprawia, że wygląda naprawdę bajkowo. Często przedstawiany jest na pocztówkach i puzzlach. Warto zobaczyć również leżące u podnóża Alp Salzburskich jezioro Chimesee. Znajdują się na nim aż trzy wyspy, na których możemy podziwiać dwa pałace oraz budynek żeńskiego klasztoru. Niezwykle magicznym miejscem są także Góry Połabskie, których krajobraz tworzą pionowe ściany, iglice, stożki i skalne miasta. Z Bastei, na której znajdują się punkty widokowe, roztacza się widok na dolinę Łaby i krajobraz Szwajcarii Saksońskiej. Warto zobaczyć także Morze Wattowe, Schwarzwald, monumentalną twierdzę w Cochem, średniowieczną starówkę Rothenburg ob der Tauber w Bawarii oraz wyspę Rugię. Planując tegoroczne wakacje, warto zarezerwować busy do Niemiec i udać się na wyjątkową wycieczkę, odkrywając magiczne zakątki naszych zachodnich sąsiadów. 

Jaki środek transportu wybrać?

Planując wakacje musimy wziąć pod uwagę nie tylko miejsce, ale także środek transportu, jakim się tam dostaniemy. Możemy wybierać spośród prywatnych samochodów, samolotów, pociągów i autobusów oraz szerokiej oferty międzynarodowych przewoźników, którzy proponują przewozy do Niemiec w systemie door to door. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że przewoźnik odbierze nas z domu i zawiezie bezpośrednio pod wskazany adres. I to bez przesiadek. Nie musimy więc martwić się noszeniem ciężkich toreb między autobusami. Jest to świetna alternatywa dla rodzin udających się na wakacje z dziećmi. Decydując się jednak na busy Polska-Niemcy upewnijmy się, że wszystkie pojazdy wybranej firmy są w dobrym stanie technicznym, a kierowcy posiadają niezbędne uprawnienia i doświadczenie. Dzięki temu nasza podróż na pewno będzie bezpieczna i komfortowa. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: http://www.coloradobus.pl/.