Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej skórze, przede wszystkim twarzy, gdyż w przypadku ciała efekt ten można osiągnąć znacznie łatwiej. Gładka, przyjemna w dotyku skóra jest też gwarancją mniejszego pojawiania się na niej niedoskonałości, które powstają głównie przez gromadzenie się w porach skóry nadmiaru sebum oraz zrogowaciałego naskórka. Konieczne jest więc przede wszystkim regularne wykonywanie peelingu.

Każda skóra potrzebuje złuszczania, bez względu na rodzaj. Jest to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych i nie można z niego rezygnować niezależnie od tego, czy ma się skórę normalną, tłustą czy na przykład wrażliwą. Trzeba tylko dobrze dobrać rodzaj stosowanego peelingu do rodzaju i potrzeb skóry, by nie osiągnąć efektu odwrotnego do zamierzonego, czyli nie zaszkodzić skórze i nie pogorszyć jej stanu. Skóra wrażliwa nie może być więc złuszczana zbyt mocno, nie wolno też stosować agresywnych peelingów. Wskazane jest delikatne złuszczanie, najlepiej nie mechaniczne, wykonywane przez ostre drobinki, ale enzymatyczne, którego celem jest rozpuszczenie martwych komórek naskórka. Znakomity jest też zabieg eksfoliacji kwasami, szczegóły na temat którego można znaleźć na stronie: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-chemiczny-eksfoliacja-kwasami. Odpowiednio dobrany w ramach tego zabiegu kwas delikatnie, ale optymalnie złuszcza skórę, a jednocześnie w żaden sposób jej nie szkodzi, nawet gdy jest szczególnie delikatna.

Również tłusta skóra trądzikowa potrzebuje peelingu i błędem jest zakładanie, że w ten sposób rozniesie się bakterie odpowiedzialne za powstawanie wyprysków, gdyż jeśli wykona się peeling odpowiednio, skóra będzie zachwycać swoim wyglądem. W przypadku takiej skóry szczególnie ważne jest regularne usuwanie zanieczyszczeń, które mogą znajdować się także w jej głębszych warstwach, nadmiaru sebum oraz zrogowaciałego naskórka, gdyż ich gromadzenie się to prosta droga do powstawania nieestetycznych i uciążliwych niedoskonałości.