Laser frakcyjny to nowoczesne urządzenie, które stosuje się do trwałej regeneracji skóry, a także do stymulacji syntezy kolagenu, który jest głównym budulcem skóry. Wykonanie tego zabiegu jest stosunkowo szybkie, a efekty widoczne są niemal natychmiast. To właśnie dlatego zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego są tak popularne wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej.

Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem technologii lasera frakcyjnego służy głównie do trwałej regeneracji skóry, odmładzania jej wyglądu i poprawiania jej struktury. Na jego wykonanie powinny zdecydować się więc osoby, które mają problem z uszkodzeniami posłonecznymi, zmarszczkami, bliznami, a także plamami potrądzikowymi. Zabieg ten jest w stanie w szybki sposób zregenerować skórę i poprawić jej estetykę. Służy on również do redukcji rozstępów, czy cellulitu, z którym zmaga się tak wiele osób. Więcej dowiesz się tutaj: laser frakcyjny Lublin.

Jakie efekty gwarantuje laser frakcyjny?

W odróżnieniu od innych zabiegów ten daje efekty już po pierwszym zastosowaniu. Jednak większe działanie widoczne jest po dłuższym czasie. Pełne i zadowalające rezultaty tego zabiegu można uzyskać już po sześciu miesiącach od jego wykonania. Po zabiegu regeneracja skóry następuje bardzo szybko. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania podstawowych czynności codziennych jak mycie, czy pielęgnacja skóry kosmetykami. Zabieg należy powtarzać, by uzyskać najlepsze rezultaty. Czas pomiędzy kolejnymi zabiegami i ich ilość są uzależnione od problemu skórnego, z jakim się zmagamy.

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu z laserem frakcyjnym należy odpowiednio się przygotować. Tydzień przed planowanym zabiegiem należy przerwać przyjmowanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Zaleca się również odstawienie naparów ziołowych i suplementów diety stworzonych na ich bazie.