Wykładziny dywanowe cieszą się ogromną popularnością, nic w tym dziwnego, bo dzięki takiej podłodze każde wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Do tego mają masę innych zalet! Tłumią hałas i chronią przed zimnem. Poznajmy więc lepiej rodzaje wykładzin, aby dowiedzieć się jaka będzie najlepsza do konkretnych pomieszczeń!

Idealne rozwiązanie do wielu wnętrz

Miękka w dotyku, puchata i ciepła – wykładzina dywanowa http://www.centrumposadzek.com.pl/ od lat cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza w sypialniach i pokojach dziecięcych. Dzięki takiej podłodze, pomieszczenia stają się bardziej komfortowe w użytkowaniu, zwłaszcza podczas chodzenia na boso po podłodze. Warto też dodać, że wykładzina zapewnia też bezpieczeństwo, zwłaszcza w pokojach dziecięcych – upadek na miękką nawierzchnię nie boli aż tak bardzo. Montaż takiej wykładziny nie jest trudny, dlatego może to być zarówno rozwiązanie na stałe lub tylko na chwilę, bo jeżeli tylko zapragniemy odmienić wnętrze, to można ją w każdej chwili ściągnąć. Oczywiście to nie jedyne pomieszczenia gdzie możemy użyć wykładziny dywanowej, bo z powodzeniem można ją położyć np. w przedpokoju czy na klatce schodowej. Nie można jej stosować tylko w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Minusem wykładziny jest pielęgnacja, ponieważ jest ona czasochłonna, wymaga częstego odkurzania i okresowego czyszczenia.

Wykładzina nie tylko do domu!

Warto też wspomnieć, że wykładziny dywanowe są popularne nie tylko w domach jednorodzinnych, ale świetnie też sprawdzą się w miejscach narażonych na silną eksploatację. Będą więc idealne do wielu obiektów użyteczności publicznej takich jak np. banki, biura, hotele czy sale kinowe. Do miejsc tego typu, trzeba wybrać wykładzinę wytrzymałą i odporną na zniszczenia, które mogą powstać podczas użytkowania. Nowoczesne technologie użyte podczas produkcji, w połączeniu z materiałami najlepszej jakości, dają produkt, który wytrzyma długie lata. Producent wykładzin tego typu udziela aż 25 lat gwarancji na swój produkt, a dzięki szerokiemu wyborze wzorów i kolorów – bez problemu dobierzemy się wykładzinę odpowiednią do pomieszczenia.