Szukacie sposobu na trwały, a zarazem nieszkodliwy dla paznokci manicure? Jest na to rozwiązanie. Prędzej czy później traficie na tak zwany manicure hybrydowy. Wygląda supersexy, manicure jest praktyczny, niezniszczalny i trwały. Płytka się nie odbarwia, lakier nie odpryskuje a i cena nie sprawia, że robi nam się słabo. Gdzie zatem jest haczyk tej przyjemności?

Na pierwszy rzut oka manicure hybrydowy niewiele różni się od tradycyjnego. Pomimo iż jego wykonanie jest bardziej czasochłonne i droższe od zwykłego pomalowania paznokci lakierem, to niezaprzeczalną zaletą jest jego trwałość. Zwykły lakier nie wytrzymuje czasem nawet kilku dni. Hybrydowy zaś, zdobi nasze paznokcie bez odprysków i innych niedoskonałości przez około 2 tygodnie.

Warto wyjaśnić czym dokładnie jest manicure hybrydowy. Zabieg rozpoczyna się jak tradycyjny manicure tj. od przygotowania płytki. Paznokcie zostają opiłowane i wraz z odsuniętymi skórkami zostają zmatowione specjalnym bloczkiem. To ważna czynności bowiem u osób, których płytka jest naturalnie tłusta manicure hybrydowy może się nie utrzymać. Po nałożeniu warstwy żelu utwardza się go w świetle lampy UV, a następnie nakłada się warstwy koloru jednocześnie utwardzając w świetle lampy.

Podstawową zasadą manicure hybrydowego jest fakt, że nie wolno go nosić dłużej niż 14 dni. Po tym czasie, pomimo iż „hybryda” nadal wygląda dobrze i może nas kusić, aby dłużej cieszyć się kolorem, to takie postępowanie prowadzi do negatywnych skutków. Noszenie go powyżej dwóch tygodni powoduje przesuszenie płytki, a w wyjątkowych wypadkach nawet zwapnienie, czyli powstanie na powierzchni białych plam.

Liczne badania wskazują również na to, że choć skóra narażona jest na działanie promieni na niewielki czas bo około 10 minut, to regularne wizyty w salonie, mogą zakończyć się nawet nowotworem. Udowodnione jednak zostało, że działanie promieni UV w salonie porównywalne jest ze spędzeniem dwóch minut na słońcu.

Warto podkreślić, że wiele kobiet chce przez długi czas cieszyć się pięknie wyglądającymi paznokciami. Większość z nas żyje w ciągłym biegu i nie zawsze mamy czas aby samemu wykonać dobrze wyglądający manicure. Jednak aby być pewną, że zabieg będzie profesjonalnie i bezpiecznie wykonany, udajmy się do doświadczonej kosmetyczki http://easynails.pl/warszawa-centrum/manicure-i-pedicure-hybrydowy/. W manicure hybrydowy Warszawa będziemy miały pewność, że manikiurzyska swym doświadczonym okiem określi stan naszych paznokci i zaproponuje odpowiedni manicure.