Moda ma to do siebie, że zatacza wielkie koło. Co kiedyś było modne dziś z radością wraca do łask. Były przetarte jeansy, koronki, falbanki i wiele innych rzeczy, które wciąż są modne. Mimo, że moda wciąż się zmienia wcale nie wygląda inaczej niż kilkadziesiąt lat temu.

Jak każdej wiosny legginsy wracają do łask. Przez lata cieszyły się bardzo złą sławą i potrzeba było dużo czasu, aby na dobre znalazły miejsce w naszej szafie. Dziś są noszone nie tylko w formie standardowej czerni, ale także w bardziej odważnych kolorach i wzorach. Faworytem w tym sezonie będą legginsy w czarno-białe paski czy też motywy kwiatowe. Przy tych pierwszych należy zachować szczególną ostrożność z tego względu, że ten wzór potrafi pogrubiać nogi. Legginsy, które kiedyś pełniły rolę tła w stylizacji dziś są elementem najbardziej rzucającym się w oczy. Można zdecydować się także na legginsy w dużo żywszych kolorach, które przyciągną spojrzenia przechodniów. Niezwykle modne są barwy neonowe, które kojarzą się nam z latem. Można także postawić na typ ethno, który przeżywa właśnie swoją drugą młodość.

Idealnym uzupełnieniem wiosennej stylizacji są botki. Obuwie, które zwykle kojarzyło nam się z tym noszonym jesienią może być także noszone wiosną! Botki są butami sięgającymi maksymalnie za kostkę na niewielkim obcasie, najczęściej tzw. słupku. Często się zastanawiamy jakie obuwie może być dobre w połączeniu z wiosenną stylizacją? Oczywiście, że botki! Trzeba przyznać, że botki wiosenne co sezon występują w wielu wariantach i naprawę jest w czym ubierać. Na wiosnę lepiej postawić na proste botki, a nie te z ciężkimi klamrami i masą bezużytecznych dodatków. Wiosna kojarzy się nam przede wszystkim z lekkością. W końcu kończy się zima i możemy zrzucić grube i ciężkie kurtki puchowe na rzecz tych lżejszych. Wystarczą proste botki zapinane z boku na zamek błyskawiczny. Można zrezygnować z koloru czarnego na rzecz beżu.

Można zauważyć pewną zależność: trendy z roku na rok są bardzo do siebie podobne, lecz ulegają pewnym modyfikacjom. Ważna jest umiejętność nie tylko dobierania kolorów, ale także dodatków. W ten sposób można stworzyć niepowtarzalną stylizację.