gdzie anna wakacje we wloszech

Włochy to wciąż jeden z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych, który cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród turystów z Polski, ale również z innych państw. Osoby, które chciałyby spędzić swój urlop właśnie w tym kraju, muszą jednak zastanowić się, jaki region wybrać. Decyzja ta może być trudna, zwłaszcza dla turystów, którzy nigdy wcześniej nie byli we Włoszech. Gdzie warto udać się na wakacje w tym kraju? Podpowiadamy.

Czy warto jechać na Sycylię?

Jednym z chętnie wybieranych kierunków turystycznych, bez wątpienia jest Sycylia. Ta włoska wyspa może poszczycić się największą liczbą słonecznych dni w roku. Z tego powodu, oferty wakacji na Sycylii, dostępne na przykład na stronie https://www.traveligo.pl/ są chętnie wybierane niemal o każdej porze roku. Ta piękna wyspa ma nam wiele do zaoferowania. Znajdziemy tu nie tylko przepiękne widoki oraz piaszczyste plaże, ale także mnóstwo zabytków. Będąc na Sycylii, warto zwiedzić Palermo, a także znajdujące się na liście UNESCO miasto Syrakuzy, gdzie znajdują się starożytne świątynie i wiele innych atrakcji.

Czy warto wybrać się do Toskanii?

Jednym z najbardziej znanych na całym świecie włoskich regionów, bez wątpienia jest Toskania. Wakacje w tych okolicach każdego roku wybiera tysiące turystów. Znajdziemy tu nie tylko klimatyczne ulice i piękne plaże, ale również gaje oliwne, a także gorące źródła termalne. Osoby, które lubią zwiedzać, również nie będą zawiedzione, ponieważ w regionie tym znajduje się sporo perełek architektonicznych, które warto zobaczyć. Przepiękny krajobraz Toskanii przez lata inspirował wielu artystów. To właśnie tutaj znajdują się słynne dla sztuki miasta takie jak Florencja, Piza czy Siena.

Zobacz także: https://nowoczesnyrodzic.pl/wakacje-z-dzieckiem-jak-sie-do-nich-przygotowac/

Co warto zobaczyć nad Dolnym Adriatykiem?

Regionem, który warto rozważyć, wtedy kiedy naszym marzeniem jest, by spędzić swoje wakacje we Włoszech, bez wątpienia jest Dolny Adriatyk. Znajduje się tu wiele piaszczystych plaż, piękne błękitne morze, a także liczne atrakcje turystyczne. Nie brak tu restauracji, barów czy parków wodnych. Osoby, które lubią nocne życie, bez wątpienia będą zadowolone z pobytu w Rimini. Jeżeli jednak na wakacjach wolimy odpoczywać i stronimy od imprez, w regionie tym znajdziemy również spokojniejsze tereny, takie jak Gabbice Mare.

Wśród chętnie wybieranych przez turystów niemal z całego świata kierunków wakacyjnych we Włoszech można wymienić również Sardynię, Kalwarię czy Riwierę Adriatycką. Planując podróż do Włoch, bez wątpienia znajdziemy miejsce dostosowane do naszych potrzeb.