marriage-661019_640 (1)Piękne paznokcie zwiększają pewność siebie i świadczą dobrze o kobiecie. Można optycznie zmieniać ich kształt oraz dobierać kolory adekwatne do obowiązujących trendów. Najlepsze efekty osiągniemy w salonie kosmetycznym. Obecnie istnieje niezliczona ilość sposobów na upiększanie i pielęgnację dłoni. Najbardziej popularnym jest oczywiście klasyczny manicure.

Profesjonalne wyposażenie salonu kosmetycznego

Manicure powinno wykonywać się w salonie, ze względu na odpowiednie wyposażenie. Easy Nails dysponuje profesjonalnym stolikiem z podpórką. Ponieważ każdy szczegół musi być bardzo dobrze widoczny, używa się specjalnej, jasnej lampy. Na blacie powinna znajdować się miseczka do moczenia rąk oraz zestaw narzędzi. W jego skład wchodzą pilnik, łopatka, cążki, nożyczki i wiele innych. W zasięgu ręki musi znajdować się także ręcznik, zestaw środków do pielęgnacji, dezynfekcji oraz preparaty do odkażania narzędzi.

W jaki sposób wykonać naturalny manicure?

Zabieg rozpoczyna się od usunięcia obecnego na paznokciach lakieru. Służy do tego bawełniany płatek kosmetyczny oraz zmywacz. Dokładne oczyszczenie zlikwiduje ryzyko przebijania poprzedniego koloru i występowania nierówności na płytkach. Kolejnym etapem jest skrócenie paznokci. Kształt, uzyskiwany podczas piłowania jest zależny od naturalnego wyglądu płytki, rodzaju wykonywanej pracy przez klientkę oraz stanu zdrowotnego paznokcia. Aby go powiększyć, skórki zostają odsunięte. Odbywa się to dzięki ich odpowiedniemu nawilżeniu i użyciu drewnianego patyczka. Czasami trzeba usunąć skórki za pomocą cążków. Najlepiej dokonać tego po wymoczeniu dłoni w kąpieli mydlanej. Kontakt cążków ze skórą może spowodować podrażnienia. Z tego powodu, na nasadę paznokcia, nakłada się żel odkażający. Kiedy dłonie są już odtłuszczone, a płytki osuszone, można przystąpić do nakładania kolorowych kosmetyków. Zaleca się używać baz podkładowych, które chronią przed przebarwieniami i zwiększają przyczepność lakieru.

Wygląd paznokci jest uzależniony od naszych upodobań oraz panujących trendów. Pokrywanie wszystkich płytek jednakowym kolorem już dawno stało się niemodne. Obecnie, coraz bardziej popularne stają się odcienie złota, szarości oraz granatu. Pamiętajmy, że paznokcie mogą stanowić elegancki i stylowy dodatek do naszego stroju.