Współczesne gry to nie tylko niesamowita grafika, ale równie wysoki poziom doznań dźwiękowych, które wprowadzają odbiorcę w realia gry do tego stopnia, że jest w stanie bez pamięci się w niej zatopić. Jeśli więc chcemy wejść całkowicie w świat wirtualny, potrzebujemy dobrej jakości słuchawek, które będą w stanie przekazać cała paletę dźwięków jakie oferuje gra.

Nie jest to jednak jedyne, co waży o wartości porządnego headsetu. Produkt tego typu musi bezwzględnie zapewniać również stabilną i klarowną komunikację między graczami, która często jest niezbędnym elementem gry. Na szczęście na rynku jest duży wybór, a nowoczesne słuchawki dla graczy zapewniają doskonały przekaz dźwięku w obie strony. W szczególności popularne są w ostatnim okresie słuchawki E-Blue, głównie modele z dobrze znanych serii Cobra. Przyglądając się im z bliska natychmiast można stwierdzić, że ich wykonanie jest bardzo precyzyjne, a dbałość o szczegóły ich zewnętrznego wyglądu pozwala mniemać, że wnętrze zostało równie dobrze dopracowane. Wniosek ten potwierdza się już podczas pierwszego użycia, któregokolwiek z headsetów od E-Blue.
Pierwsze na tapecie lądują bardzo lubiane słuchawki dla graczy E-Blue Cobra 902. Głośniki neodymowe o średnicy 40 mm dają bardzo czysty dźwięk. Wspaniała jakość dotyczy zarówno wysokich jak i niskich tonów. Wszystko co między nimi również słyszymy doskonale, dzięki czemu wrażenia z używania tego headsetu są niezapomniane. Są to zarazem świetne słuchawki do komputera. Sprawdzą się podczas rozmów za pośrednictwem popularnych komunikatorów czy słuchania ulubionej muzyki.
Kolejnym często wybieranym przez playerów modelem jest Cobra I. Co jest w tym modelu? Oprócz świetnych głośników, pierwsze skrzypce gra tutaj „odjechany” design. Kilka wersji kolorystycznych, futurystyczna linia i nieco gadżeciarski wygląd bardzo odpowiadają graczom. Takim headsetem można wyrazić siebie i podkreślić swoją indywidualność. Są one jednak nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale to przede wszystkim dobre jakościowo słuchawki do gier. Czysty dźwięk, regulacja pałąka i niezwykle czuły mikrofon zapewniają wzorową wygodę użytkowania.
Inny bardzo znany model słuchawek to E-blue to Cobra HS II (dostępny na Gamera.pl). Wyróżnia się on przede wszystkim profesjonalizmem. Mamy tutaj do czynienia z 50 mm głośnikami neodymowymi. Takiej jakości dźwięku nikt się chyba nie spodziewa zakładając słuchawki do komputera. Głębia basów i nieskazitelnie czyste wysokie tony. Czego można chcieć więcej. Te słuchawki dla graczy posiadają również podświetlenie, które jest pod stałą kontrolą użytkownika. Nie trzeba chyba dodawać, że w związku z obecnością podświetlenia całość staje się jeszcze bardziej designerska i doskonale wpasowuje się w kanony stylu „gamerów”. Takie niecodzienne rozwiązania są jednak tylko uzupełnieniem i oprawą dla technologii ukrytych wewnątrz słuchawek. Te zaskakują nowatorskością i pozwalają jeszcze intensywniej przeżywać elektroniczne rozgrywki.

Każdy spośród omówionych headsetów to nie tylko wyśmienite słuchawki dla graczy, ale także funkcjonalne i przyjemne dla oka akcesoria do komputera, które pozwalają na swobodną komunikację, słuchanie muzyki czy oglądanie filmów w wysokiej jakości.