Poszukiwania dobrej wypożyczalni samochodu to trudne i czasochłonne przedsięwzięcie. Jak zatem szybko pożyczyć pojazd i to w dobrej cenie?

Wypożyczalni oferujących tani wynajem samochodów jest bardzo dużo. Co rusz spotykamy jakieś reklamy czy też bilbordy, na których ogłaszają się takie przedsiębiorstwa. Jednak każda firma ma swoją cenę i inne samochody. Czasami oferty są atrakcyjne i warto z nich skorzystać. Z drugiej strony, możemy wpaść w łatwą pułapkę, która tylko z zewnątrz jest atrakcyjna, a tak naprawdę, przyglądając się jakiejś wypożyczalni głębiej, możemy zauważyć, że liczne kruczki odpychają nas od wynajmu auta. Jak rozpoznać dobrą wypożyczalnię? Jakich sideł unikać? Dzisiaj odpowiemy na te pytania i pomożemy Ci wybrać dobry samochód. Dowiesz się również gdzie możesz wynająć idealne auto i jak zaoszczędzić, wypożyczając pojazd z takiej firmy.

Dobra wypożyczalnia – 4 ważne kwestie przy wynajmowaniu samochodu

Po pierwsze, przeszukaj fora dyskusyjne, na których klienci potencjalnych wypożyczalni samochodów wyrażają swoje własne opinie. Wszystko dokładnie i spokojnie przeanalizuj.

Po drugie, zapoznaj się z cennikiem takiej firmy i przelicz wszystkie koszta. Dodaj cenę paliwa i zobacz, czy Ci się to opłaca. Warto spisać cenniki kilku przedsiębiorstw i przeanalizować je pod każdym kątem.

Po trzecie, dowiedz się czy bak samochodu będzie pełny i jaki rodzaj paliwa musisz później zatankować. Najlepiej opłaca się wypożyczać samochody na LPG (Liquefied Petroleum Gas) lub na ropę (Diesel).

Po czwarte, zapytaj czy samochód będzie dostarczony pod wskazany przez Ciebie adres oraz czy będziesz musiał odebrać go osobiście w wypożyczalni.

Wypożyczamy dobry samochód szybko i tanio

Najważniejszą kwestią jest również to, czy pojazd posiada aktualne ubezpieczenie OC (Odpowiedzialność Cywilna) i AC (Autocasco). Samochody w wypożyczalni muszą mieć także aktualne badania techniczne. W takim razie jak znaleźć idealną wypożyczalnię samochodów? Możesz to sprawdzić na przykład tutaj: http://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-pszczyna/.

A jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości to zapytaj kogoś kto już wypożyczał samochód, o dobrą firmę, od której możesz tanio i szybko wynająć auto. Wybór jest naprawdę duży.