Pijawki lekarskie znane są już od stuleci.  dobie obecnej przeżywają prawdziwy renesans. Co warto o nich wiedzieć? Na jakie dolegliwości pomogą.

Pijawka lekarska to hirudo medicinalis. Jest ona pasożytem, który odżywia się krwią. Co ważne, w ślinie pijawki występuje hirudyna. Związek ten zapobiega krzepnięciu krwi i rozszerza naczynie krwionośne. Pijawka podczas terapii przykleja się do skóry. Jest to całkowicie bezbolesne, ponieważ podczas tej czynności pijawka wydziela specjalne, znieczulające substancje chemiczne.

Historia pijawek lekarskich – poznajmy ich dobroczynny wpływ

Pijawek używano już w starożytności. Pomagały osobom chorującym na nadciśnienie krwi. W dziewiętnastym wieku, zaniechano używania tej metody, ponieważ nastąpił przełomowy rozwój medycyny.

W dobie obecnej, hirudy powróciły. Fachowa nazwa metody leczenia z użyciem pijawek lekarskich, to hirudoterapia. Pasożyty używane do leczenia za pomocą tego sposobu, sa przechowywane i hodowane w sterylnych, laboratoryjnych warunkach.

Co leczą pijawki lekarskie? – lista schorzeń

Schorzeń, które wyleczą pijawki lekarskie, jest naprawdę wiele. Zaliczamy do nich między innymi:

– bóle głowy,

– migreny,

– nadciśnienie tętnicze,

– wysoka krzepliwość krwi,

– reumatyzm,

– osteoporoza,

– astma i inne choroby układu oddechowego,

– alergie,

– bóle menstruacyjne,

– niepłodność,

– kłopoty ze snem,

– depresję,

– choroby kardiologiczne,

– przewlekłe zapalenie zatok i inne choroby laryngologiczne.

To tylko krótka lista chorób i dolegliwości, na które pomogą nam pijawki lekarskie. A gdzie udac się na zabieg hirudoterapiI?

Zabieg hirudoterapii i podstawy do tej metody leczenia

Na zabieg hirudoterapii, możesz się udać do renomowanego i profesjonalnego gabinetu. Lekarz, przeprowadzający zabieg musi posiadać odpowiedni certyfikat i wykształcenie, a hirudy, używane do hirudoterapii muszą pochodzić z legalnego źródła – z laboratorium.

Podstawy do leczenia hirudoterapią, biologie pijawek i dokładny zarys takiego zabiegu, możesz znaleźć na przykład tutaj: http://pijawki.abros.pl/hirudoterapia-tom-i-podstawy-leczenia-pijawkami/. Dzięki poznaniu tajników tego zabiegu i jego dobroczynnego wpływu na organizm ludzki, będziesz pewny, ze ta metoda jest dla Ciebie najlepsza! Nie zwlekaj, zadbaj o swoje zdrowie już dziś.30