woman-865111_640Na pewno wiele kobiet potrafi wykonać samodzielnie manicure we własnym domu. Jednak na pewno większość woli wybrać się do kosmetyczki, np. do salonu Easy Nails i tam poddać się temu przyjemnemu i odprężającemu zabiegowi. Prawie wszystkie gabinety kosmetyczne oferują kilka sposobów na poprawienie kondycji paznokci i dłoni. Jaki więc rodzaj manicure’u możemy wykonać?

Manicure biologiczny jest zabiegiem, który wykonuje się bez użycia przedmiotów metalowych, takich jak cążki. Wszystko po to, aby zapobiec infekcji paznokcia. Stosuje się jedynie papierowy pilniczek oraz drewniany patyczek. Na skórki nakłada się preparat zmiękczający,a następnie odsuwa się je patyczkiem. Następnie wyrównuje się płytkę paznokcia pilniczkiem. Skórki można dodatkowo wymoczyć w podgrzanej oliwie z oliwek z dodatkiem soku z cytryny. Mieszanka ta zmiękcza, nawilża oraz natłuszcza nie tylko skórki, ale również paznokcie.

Manicure klasyczny to podstawowy zabieg pielęgnujący paznokcie, wykonywany w salonach kosmetycznych. Wolny brzeg paznokcia opiłowuje się aż do nadania mu odpowiedniego kształtu. Skórki podważa się oraz usuwa przy pomocy drewnianego patyczka i cążek. Do tego zabiegu również stosuje się preparaty zmiękczające skórki, jednak łatwiej się przy nim skaleczyć. Skórki szybko odrastają po wycinaniu, dlatego manicure klasyczny trzeba często powtarzać.

Manicure hybrydowy jest połączeniem manicure’u żelowego z klasycznym. Na płytkę, po odpowiednim przygotowaniu, nakłada się lakier hybrydowy, który musi zostać utwardzony lampą UV. Efekty tego zabiegu utrzymują się około 2 tygodni. Ściąganie lakieru może być wykonane jedynie w gabinecie kosmetycznym.

Manicure japoński jest zabiegiem, który doskonale poprawia krążenie krwi. Zabieg na początku wygląda tak samo jak manicure biologiczny. Jednak po odsunięciu skórek nie nakłada się lakieru. Zamiast tego w płytkę paznokcia wciera się polerką specjalną pastę z krzemionką, która odżywia i wzmacnia paznokcie. Substancje w niej zawarte regenerują płytki.

Możemy wykonać także manicure Spa, który ma na celu nawilżyć i zregenerować paznokcie. Różni się od innych rodzai manicure’u tym, że rozpoczyna się od kąpieli nawilżającej zmiękczającej skórę. Jest najbardziej relaksującym zabiegiem pielęgnacyjnym paznokci.