Jak wiadomo dach ma nie tylko chronić budynek przed chłodem i wilgocią, ale też pasować do elewacji i tworzyć estetyczną całość. Materiał, który wybierzemy na pokrycie musi być przede wszystkim trwały i wytrzymały. Dobrze też jeżeli nie jest bardzo drogi. Jakie są najpopularniejsze pokrycia dachowe i co powinniśmy wiedzieć zanim wybierzemy to właściwe?

Czym się kierować wybierając odpowiednie pokrycie dachowe?

Zanim kupimy materiały na pokrycie dachu , trzeba wiedzieć co wziąć pod uwagę, aby dobrze wybrać. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kąt nachylenia dachu – to od tego zależy jak szybko odprowadzana jest woda deszczowa oraz to czy nie na dachu nie będzie zalegać gruba warstwa śniegu. Na dach o małym spadku, lepiej zrezygnować z dachówek. Kolejny bardzo ważny aspekt, który musimy wziąć pod uwagę to wytrzymałość więźby dachowej, ponieważ są konstrukcje które mogą nie utrzymać ciężaru niektórych materiałów. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę? Oczywiście własny gust oraz możliwości finansowe. Dobrym rozwiązaniem jest też poproszenie o pomoc dekarza, który wybierze najlepsze dla naszego dachu pokrycie.

Jakie materiały mamy do wyboru?

Do najpopularniejszych pokryć dachowych należą dachówki ceramiczne, które znane są ludziom od lat. Nadają budynkom niepowtarzalnego charakteru, sprawdzą się nawet na dachach o skomplikowanym kształcie, a producenci gwarantują, że materiał ten wytrzyma setki lat. Jednak dachówki ceramiczne należą do bardzo drogich materiałów, do tego ciężkich, mogą więc bardzo obciążać konstrukcję. Jeżeli podobają nam się ich wzory, ale nie możemy sobie pozwolić na ich zakup, to świetną alternatywą będą blachodachówki https://glinmet.pl/. Dlaczego? Wyglądem niewiele różnią się od tych ceramicznych, bo spośród szerokiej oferty bez problemu wybierzemy takie, które będą pasować do elewacji. Do tego materiał ten nie jest drogi, ale bardzo wytrzymały – blachodachówki pokryte są specjalną powłoką, dzięki której odporne są na rdzę oraz korozję. Obecnie jest to jedno z najchętniej wybieranych pokryć dachowych.