endWśród lekarzy specjalistów, którzy przyjmują pacjentów w naszej przychodni, jest lekarz endokrynolog. Jeśli masz problem z układem hormonalnym lub podejrzewasz występowanie u siebie takich problemów, zgłoś się do nas i zapisz na wizytę do endokrynologa w Częstochowie. Warto spotkać się z lekarzem, który może rozwiać wątpliwości dotyczące naszego stanu zdrowia lub podpowiedzieć, jaki kierunek leczenia należy obrać. Może się okazać, że nasze problemy dotyczą układu hormonalnego, a może być inaczej – w medycynie nic nie jest oczywiste, a konsultacja z lekarzem specjalistą może nam tylko pomóc.

endokrynolog Częstochowa

Endokrynolog przyjmuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Lekarz przeprowadza badanie kliniczne i zleca lub wykonuje badania dodatkowe. Następnie ocenia ryzyko wystąpienia danej choroby lub stadium tej choroby, jeśli już się ona rozwinęła.

Najczęstszym problemem, z jakim do czynienia mają endokrynolodzy, jest nieprawidłowa praca gruczolu tarczycy. Warto więc zbadać swoje funkcjonowanie tarczycy. W razie jakichś podejrzeń nasz endokrynolog w Częstochowie pozwoli potwierdzić lub wykluczyć niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Endokrynolog bada także pracę takich gruczołów, jak: nadnercza, przysadka mózgowa, jajniki i jądra.

Nasz specjalista przyjmuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Leczy zaburzenia działania gruczołów wewnętrznego wydzielania. Mogą zapisać się do nas również ci pacjenci, którzy mieli już wcześniej zdiagnozowane problemy z układem hormonalnym.