Przebywanie w pomieszczeniu, w którym znajdują się nieszczelne okna wcale nie jest przyjemne. Odczuwalny chłód sprawia, że coraz częściej podkręcamy grzejniki, jednak wciąż następuje regularna utrata ciepła. Jak sprawdzić, czy rzeczywiście mamy problem z nieszczelnością okien i co zrobić w takim przypadku?

Okna plastikowe – jak sprawdzić szczelność? 

Jeżeli zauważamy, że w pomieszczeniu szybko spada temperatura mimo dodatkowego ogrzewania – najpewniej mamy problem z nieszczelnymi oknami. Jeżeli staniemy przy oknie, najpewniej odczujemy powstały przeciąg. W takiej sytuacji możemy zdecydować się albo na wymianę okien na nowe lub na próbę samodzielnego uszczelnienia. Niekiedy wystarczy jedynie odpowiednie dociśnięcie lub skonsultowanie problemu z fachowcem.

Warto także wspomnieć, że niektóre modele posiadają zainstalowane wywietrzniki – jeżeli są one otwarte latem lub wiosnę, to najpewniej nie odczujemy różnicy. Jesienią lub zimą mogą one wpłynąć nie tylko na pozytywną cyrkulację powietrza, ale także utratę ciepła. 

Okna plastikowe – dlaczego mogą być nieszczelne? 

Problem z utratą ciepła jest dosyć powszechny, ale najczęściej dotyczy starszych, drewnianych okien, które od wielu lat nie były wymieniane. Okazuje się, że w krótkim czasie wzrasta cena rachunków, a czasami potrzebne są nawet dodatkowe urządzenia dogrzewające. Komplikacje mijają jednak wraz ze zmianą okien na nowe. Co jednak sprawia, że mogą pojawić się nieszczelności? Jak dbać o okna, aby uniknąć utraty ciepła? 

Najważniejsze, aby zawsze wybierać produkty od sprawdzonych firm. Jest to gwarancja, że podczas produkcji zostały wykorzystane materiały najwyższej jakości. Okna PCV Częstochowa wyróżniają się niesamowitą trwałością. Zastosowane uszczelki nie powinny tracić swojej szczelności przy zmianach temperatur. Należy jednak pamiętać, aby nie doszło do uszkodzenia mechanicznego – tylko w ten sposób okna na wiele lat zachowają swój pierwotny kształt i właściwości. 

Szczegółowa oferta okien z tworzywa sztucznego – ale nie tylko – dostępna jest na stronie http://dwd.pl.