Ubranie dopasowane do danej okoliczności to podstawa, aby wyglądać nie tylko modnie, ale także stylowo. Jest to także pewnego rodzaju wyraz szacunku do innych osób, które także wybrały stylizację odpowiednią do okazji. Warto jednak dodać, że na przestrzeni lat pewne zasady ulegają zmianie, dlatego dzisiaj wyjście do teatru nie wiąże się już z koniecznością założenia przez kobietę długiej, wieczorowej sukni, a u mężczyzn wcale nie wymaga się już smokingu.

Wyjście do teatru – garnitur męski czy mniej zobowiązujący strój? 

Okazuje się, że w dzisiejszych czasach standardowy strój wybierany do teatru jest znacznie prostszy, ponieważ w zupełności wystarczy klasyczny garnitur męski. Wszystko zależne jest jednak od rodzaju sztuki, na którą się udajemy. Niekiedy na zaproszeniu możemy znaleźć adnotację odnoszącą się właśnie do ubioru – powinna być ona dla nas podstawową wskazówką. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak garnitur męski. Ważne natomiast, aby był doskonale skrojony i wygodny. W końcu sztuka może trwać kilka godzin, dlatego nie chcemy odczuwać w tym czasie dyskomfortu. 

Kolory nie są tak istotne – mogą to być zarówno odcienie niebieskiego, jak szarości. Wzór także jest dowolny – wcale nie musi być to model jednolity i stonowany. Kluczowe natomiast, aby dobrać odpowiedni krawat. Bardzo nietypowe i ekstrawaganckie stylizacje nie są zazwyczaj wskazane. Ubiór wciąż powinien być elegancki, tymczasem krawat w ciekawym kolorze na pewno nie zdominuje całej stylizacji. 

Garnitur męski – jakie kroje są dzisiaj modne? 

Aktualnie w modzie pozostają wszelkiego rodzaju garnitury, które zostały odpowiednio dopasowane go właściciela. Dobrze skrojony strój sprawia, że akcentujemy swoje atuty, a jednocześnie ukrywamy drobne mankamenty. Męska sylwetka jest idealnie podkreślona, a jednocześnie nie pojawia się dyskomfort związany z krępowaniem ruchów. Ważne, by zwrócić uwagę na zapięcie. Nie powinny pojawiać się na materiale nieładne załamania. Rękawy odpowiedniej długości to także absolutna podstawa. 

Tego rodzaju krój pasuje każdemu mężczyźnie, ponieważ dobrany jest do jego sylwetki oraz preferencji. Łatwiej jest go zestawić z innymi elementami. Czasami spodnie noszone są też bez marynarki – jeżeli dana okazja na to przyzwala. Warto więc zadbać o to, aby znajdujący się w szafie garnitur męski spełniał wszystkie nasze oczekiwania. 

Dobrze jest także zwrócić uwagę na krój koszuli. Dobrze, aby była ona w kolorze białym (ale nie jest to żaden wymóg), natomiast nie musimy się martwić, jeżeli posiadamy w szafie model, który nie posiada tradycyjnego kołnierzyka. Panowie coraz częściej wybierają koszule ze stójką – wygląda ona elegancko, a jednocześnie bardzo modnie. 

Eleganckie buty męskie – jak dobrać je do garnituru?

O ile dobranie krawata wydaje się niekiedy problematyczne, to jednak zakup odpowiednich butów jest najczęściej większa bolączką. Panowie szukają takiego obuwia, które będzie uniwersalnie i dopasowane do większości eleganckich strojów znajdujących się w szafie. Krawatów mają najczęściej kilka, ponieważ to niedrogi dodatek, który potrafi całkowicie odmienić każdą stylizację. 

Eleganckie buty męskie powinny być w odpowiednim kolorze, jak najbardziej spójnym z garniturem. Jeżeli jest on w odcieniu czarnym, to powinno się to tyczyć także obuwia. Coraz mniej mężczyzn decyduje się na posiadanie tylko jednego, tak oficjalnego stroju. Zaleca się wiec zakupienie garnituru w kolorze granatowym. Pasują do niego zarówno buty burgundowe, w ciemnych barwach, a już szczególnie wszystkie odcienie brązu. 

A co z materiałem, z którego wykonane jest obuwie? Mężczyźni coraz częściej dobierają modele wykonane z naturalnej skóry. Ogromną popularnością cieszy się też skóra ekologiczna. Są to jednak niejedyne opcje. Wszystko zależne jest od okazji – jeżeli nie jest wymagany bardzo oficjalny ubiór, to z powodzeniem można wybrać pantofle wykonane z zamszu. Eleganckie buty męskie mogą być także wytwarzane z nubuku. Należy jednak wiedzieć, jak odpowiednio o nie dbać, aby zachowały swój doskonały wygląd na wiele lat.