Zbliża się rocznica ślubu, urodziny naszej drugiej połówki, a może po prostu chcemy bez okazji sprawić jej niespodziankę? Wyjazd na weekend do jakiegoś klimatycznego miejsca może sprawić, że oboje odpoczniemy i oderwiemy się od codziennych obowiązków. W ferworze pracy i innych zajęć czasem trudno znaleźć czas dla siebie. Dzięki nawet krótkiej wycieczce do innego miasta możemy się zrelaksować. A chyba trudno w Polsce o bardziej romantyczne miejsce niż właśnie Wrocław. Stolica Dolnego Śląska jest urokliwa, pełna magicznych i zabytkowych miejsc, które możemy zwiedzać podczas spaceru we dwoje. Co zatem wziąć pod uwagę, kiedy szykujemy się na taką wyprawę?

Wrocław – najważniejsze miejsca

Absolutnie obowiązkowym punktem we Wrocławiu jest oczywiście Rynek, należący do najpiękniejszych nie tylko w kraju, ale i na świecie. Wprost roi się tu od kolorowych, starych kamienic i innych zabytkowych budowli. Oczywiście tą najważniejszą jest Stary Ratusz, którego historia sięga aż XIII wieku. Nie brakuje tu także słynnych wrocławskich krasnali czy też pomnika Aleksandra Fredry. Możemy do woli spacerować po Rynku, zjeść obiad w którejś z tamtejszych restauracji lub napić się kawy, obserwując przy tym zjawiskowe fontanny. Jeśli chcemy w pełni docenić piękno tego miejsca, na wieży Bazyliki św. Elżbiety znajduje się taras widokowy.

Ci, którzy uwielbiają klasykę literatury, powinni wiedzieć, że przy Rynku znajduje się Kamienica Pod Złotym Słońcem, a w niej mieści się z kolei Muzeum „Pana Tadeusza”. To tam umieszczony jest oryginalny rękopis naszej epopei narodowej, nie brakuje też wielu innych pamiątek dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Możemy tam poznać historię powstawania dzieła, jak i ciekawostki z biografii poety. Samo wnętrze kamienicy robi duże wrażenie, a i zawartość muzeum zadowoli każdego. Są tu zarówno prezentacje multimedialne, jak i tradycyjnie przygotowane wystawy pełne wspaniałych okazów.

Skoro już mowa o muzeach, z pewnością nie możemy przegapić Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Każdy przynajmniej raz powinien zobaczyć słynną Panoramę Racławicką, czyli największy obraz w Polsce. Oczywiście to nie wszystko, bo całość liczy ponad 200 tysięcy eksponatów, więc zdecydowanie jest co oglądać.

Wrocław nie na darmo jest także nazywany miastem mostów, ponieważ tych jest tutaj mnóstwo. Jednym z ciekawszych jest z pewnością Mostek Pokutnic (Mostek Czarownic), łączący wieże Katedry św. Marii Magdaleny. Widok z mostku jest fenomenalny, a smaczku dodaje fakt, że jest on związany z wieloma legendami. Jedna z nich głosi, że nocami można tam zobaczyć dusze kobiet, które zamiast wyjść za mąż i prowadzić przykładne życie, oddawały się swawolom. Romantyczny wypad aż prosi się również o spacer po Moście Tumskim, nazywanym Mostem Zakochanych. To właśnie tam pary zawieszają kłódki ze swoimi inicjałami.

Wrocław – nocleg

Wyszukując w internecie „hotel Wrocław” z pewnością natrafimy na wiele ofert. Miejmy jednak na uwadze, że jeśli chcemy dobrze się bawić z drugą połówką i zapewnić jej niezapomniane przeżycia, warto zdecydować się na nocleg w najlepszych miejscach. Dobrym pomysłem będą także hotele we Wrocławiu położone jak najbliżej Rynku i innych atrakcji, dzięki czemu nie będziemy musieli daleko dojeżdżać.

Najbardziej luksusową opcją jest The Bridge Wrocław – MGallery, położony w dzielnicy Ostrów Tumski. Każdy ze 184 pokoi jest urządzony ze smakiem, tak by pobyt tutaj rzeczywiście wpisywał się w najwyższe standardy. Na terenie obiektu mamy możliwość skorzystania z następujących udogodnień: centrum fitness, centrum wellness, kort tenisowy, pole golfowe oraz wypożyczalnia rowerów. Możemy też wykupić wycieczkę łodzią. Dodatkowo w ofercie mamy możliwość wynajęcia opiekunki na życzenie, gdybyśmy podróżowali z dzieckiem i potrzebowali odrobiny prywatności.

Interesującą propozycją jest także Hotel Sofitel Wrocław Old Town, gdzie do wyboru mamy łącznie 205 pokoi. Świetna lokalizacja idzie w parze z wykwintnie przygotowanymi pokojami i znakomitą restauracją, serwującą lokalną kuchnię. Na miejscu dostępne jest centrum fitness i centrum wellness, a zwolennicy aktywności fizycznej będą zadowoleni ze specjalnej ścieżki do biegania. Tutaj nie tylko odpoczniemy, ale też poczujemy się wyjątkowo.

Dobrym rozwiązaniem będzie rezerwacja noclegu w Hotel Mercure Wrocław Centrum. Możemy liczyć na to, że dobrze się wyśpimy w którymś z wygodnych, klimatyzowanych pokoi, a rano zjemy pyszne śniadanie, które na życzenie może zostać przyniesione do wynajmowanego przez nas apartamentu. W razie potrzeby mamy tu do dyspozycji pralnię, a w pobliżu znajduje się centrum fitness, jeśli będziemy chcieli utrzymać formę. Z pewnością pobyt w tym miejscu będzie komfortowy.