Side view of small table and two chairs in office

Jedną z nadrzędnych kwestii podczas remontowania biura jest wybór odpowiedniego materiału na podłogę. W końcu, zwłaszcza gdy firma zatrudnia wielu pracowników, będzie narażona na ścieranie i ubytki. Jednocześnie chcemy, by wnętrze prezentowało się profesjonalnie i estetycznie. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie posadzki żywicznej. 

Wady i zalety posadzek żywicznych

Posadzka żywiczna tworzy idealnie gładką, pozbawioną fug i łączeń powierzchnię. Nie musimy się zatem przejmować zanieczyszczeniami dostającymi się we wszelkie krawędzie ani martwić o kurz, który gromadziłaby przeciętna wykładzina dywanowa. Sprawia to również, że taki rodzaj podłogi nie będzie uciążliwy dla osób z alergią. Posadzki żywiczne są ponadto bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Nie ma znaczenia, z jaką intensywnością z niej korzystamy, możemy też posiadać w biurze ciężki sprzęt – nie powstaną żadne ubytki ani odkształcenia. Jednocześnie posadzki z żywicy cechują się wyjątkową estetyką i zrobią wrażenie na każdym naszym kliencie.

Właściwie jedyną wadą posadzki żywicznej jest cena. Za pokrycie 1 m² możemy zapłacić nawet 200 zł, i to nie licząc robocizny.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.

Posadzka żywiczna do biura

Ponieważ posadzki żywiczne występują w wielu wzorach i kolorach, dają nam szerokie pole do popisu w projektowaniu biura. Jeśli chcemy je utrzymać w uniwersalnych, stonowanych barwach, to możemy zdecydować się na wersję czarno-białą. Taka posadzka będzie pasowała bez względu na to, jaką branżą się zajmujemy. By całość prezentowała się bardziej oryginalnie, możemy połączyć efekt matowy z błyskiem – posadzka żywiczna występuje w obu tych wariantach.

Jeśli chcemy, by biuro zyskało ciekawszy wygląd, który od razu przyciągnie wzrok, to zdecydujmy się na podłogę w jakimś intrygującym wzorze. Posadzka żywiczna może posiadać różne powłoki dekoracyjne, w tym takie, które imitują fakturę innych materiałów, np. drewna czy kamienia. Wyrazisty kolor również doda wnętrzu charakteru, zwłaszcza jeśli zestawimy go ze ścianami w jednolitym kolorze – wówczas to posadzka żywiczna stanie się największą ozdobą pomieszczenia.