Dachówki ceramiczne to królowe polskich dachów. Jednak z biegiem czasu, zaczyna je wypierać tańszy, lżejszy i co ważne, równie designerski materiał. O niezawodności blachodachówki i jej ogromnych podobieństwach do dachówki, możesz przeczytać właśnie w tym artykule. Zdradzimy również, czym się kierować przy zakupie tego materiału na dach swojego domu.

Blachodachówka vs. dachówka ceramiczna

Blachodachówka to materiał na dach wykonany z wysokiej jakości stali. Dzięki temu jest bardzo odporna nie tylko na uszkodzenia mechaniczne czy atmosferyczne, ale i na rdzewienie. Ocynkowanie materiału sprawia, że ten jest praktycznie niezniszczalny. Z kolei lekkość gwarantuje, że blachodachówka modułowa świetnie sprawdzi się nawet na mniej skomplikowanych i umocnionych więźbach dachowych. Co ważne, nie wymaga również aż tyle uwagi, co dachówka ceramiczna. Ta druga jest dużo bardziej wymagająca z uwagi na to, że porasta mchem i łatwiej ją uszkodzić. Częściej należy ją konserwować i oczyszczać. Nie ma więc wątpliwości, że to właśnie blachodachówka jest godnym zamiennikiem tego starego, eleganckiego materiału na dach.

Co przemawia za blachodachówką?

Blachodachówka została zaprojektowana w taki sposób, że do złudzenia przypomina dachówki z ceramiki. To sprawia, że może być świetnym zamiennikiem tego pokrycia. Blachodachówkę docenią nawet najbardziej wymagających klienci. Wszędzie tam, gdzie potrzebny jest elegancki, ale tani i łatwy w montażu dach, blachodachówka okazuje się być strzałem w dziesiątkę.

Godne zastępstwo blachodachówki

Kiedy zdarzy się tak, że inwestycja przerasta nasze oczekiwania i okazuje się, że koszty budowy domy lub obiektu rosną w oczach, zaczynamy szukać oszczędności. Wtedy myślimy, gdzie można zamienić coś na gorszy i tańszy materiał. Dobrym rozwiązaniem w kwestii budżetowego poszycia na dach jest blacha trapezowa. Co ważniejsze, nie jest ona gorszej jakości niż blachodachówka. Jedyne, co różni je od siebie, to cena, wygląd i sposób montażu oraz obróbki. Kiedy więc trzeba ciąć koszty, dobrze jest wziąć pod uwagę zakup zadaszenia z blachy trapezowej.