Wybór odpowiedniej poduszki dla dziecka jest trudny. Tym bardziej, gdy maluch cały czas rośnie i nie do końca wiemy, jaka poduszka będzie idealna i wystarczy na kilka miesięcy. Dlatego dobrze jest dopasować ją rozmiarem do głowy dziecka oraz pozycji, w jakiej nasza pociecha zasypia. O tym, jak wybrać idealną poduszkę dla dziecka, możesz przeczytać właśnie w tym artykule.

Poduszka dla malucha – to musisz wiedzieć

Nigdy nie warto kupować poduszki tylko dlatego, że jest po prostu ładna i świetnie pasuje do wystroju i pościeli. Zawsze starajmy się dobrać ją do wieku dziecka i pozycji, w której maluch zasypia. Pamiętajmy, że poduszka dla dziecka powinna być wygodna, nie za wysoka i nie za twarda. To sprawi, że maluch prześpi całą noc i jego snu nie zaburzy niewygodna poduszka. Ważne jest, by poduszka była wytworzona z naturalnych tkanin i z naturalnym wypełnieniem. W tej roli najlepiej sprawdzi się poduszka puchowa. Jest naturalna i oddychającą. Cechuje się również właściwościami antyalergicznymi i nie ma przeciwwskazań, by prać ją w pralce. To ostatnie jest szczególnie ważne, ponieważ tylko w ten sposób jesteśmy w stanie usunąć z poduszki wszystkie bakterie i roztocza.

Poduszka dla dziecka a pozycja snu

To, w jakiej pozycji maluch śpi, ma niebagatelne znaczenie dla poduszki, jaką powinniśmy mu kupić. Kiedy dziecko zasypia na brzuchu, dobra będzie bardzo płaska i miękka, ale kiedy śpi na boku, lepiej wybrać, np. prostokątną o średniej twardości. Poduszka nie może być również za duża. Kiedy dziecko położy na niej głowę, powinna sięgać mu nad ramiona. Absolutnie nie dopuszczajmy do sytuacji, gdy dziecko zajmuje poduszkę większą powierzchnią swojego ciała. To może mieć dla niego wielkie konsekwencje w przyszłości. Między innymi takie jak skolioza, lordoza, płaskostopie i inne zaburzenia w układzie kostnym.

Wszystko czego potrzebujesz do urządzenia bezpiecznej i wygodnej sypialni dla swojego malucha, możesz kupić w tym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl. Ponadto znajdziesz tam również pościele, materace, kołdry i poduszki z naturalnych, zdrowych tkanin. Nie zapomnij, by urządzić sypialnię dla dziecka wedle jego marzeń. To sprawi, że dziecko będzie szybciej zasypiać.