Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy wielkość poduszki ma wpływ na jakość i wygodę snu to dobrze trafiłeś. Dziś przeczytasz o tym, dlaczego czasami warto zdecydować się na większą poduszkę do spania i na jakie wypełnienie postawić, by nareszcie nocny wypoczynek zregenerował Twój organizm.

Jak dopasować rozmiar poduszki?

Pierwsze, co robimy przy zakupie poduszki do spania, to sprawdzenie jej rozmiaru. Z oczywistych względów najlepiej wiemy, jak duża poduszka sprawdzi się dobrze w naszym przypadku. Gdy lubimy komfort i przytulne otoczenie w sypialni, stawiamy na większe, gdy z kolei jesteśmy fanami minimalizmu, kupujemy małe i zgrabne poduszki. Jednak nie zawsze warto wybierać je jedynie według swoich predyspozycji. Pamiętajmy również o tym, że rozmiar poduszki lepiej dobrać do pozycji w jakiej najczęściej wypoczywamy. Co to oznacza?

Śpiąc na boku, kup małą, prostokątną poduszkę, np. ergonomiczną. Kiedy wolisz zasypiać na plecach, wybierz poduszkę z miękkim wypełnieniem, ale taką, która lekko unosi głowę do góry. Z kolei poduszki 80×80 będą idealne dla osób często zmieniających pozycję i lubiących ciepło.

Jak wybrać wypełnienie poduszki?

Następna kwestia to wypełnienie poduszki do spania. Najlepiej, by było ono naturalne, czyli z puchu, pierza lub gryki. Ważne jest, by środek poduszki nie był stworzony z poliestru, ponieważ wtedy nie zachowamy higieny snu. Poduszka z takim wkładem szybciej się zdeformujemy i przepoci. Zazwyczaj nie można jej też wyprać w pralce, co kategorycznie skreśla ją z listy najlepszych poduszek do spania.

Jeśli chcesz mieć pewność, że dokonasz odpowiedniego wyboru, po prostu postaw na naturalne materiały zarówno wnętrza poduszki jak i poszewki, którą na nią założysz.

Zaaranżuj swoją wyśnioną sypialnię

Najlepsze tekstylia do sypialni kupisz w tym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl/. Znajdziesz tam również wysokiej klasy materace, kołdry i meble, dzięki którym stworzysz sypialnię marzeń. Ponadto, szeroki wybór materacy o różnych wariantach i właściwościach, sprawia, że każdy znajdzie tam materac szyty na miarę swoich potrzeb.