Posadzki z żywic stosuje się obecnie niemalże wszędzie. Często pokrywa się nimi części wspólne w budynkach wielorodzinnych, korytarze w urzędach, podłogi w halach, garażach czy nawet we wnętrzu mieszkań. Są to posadzki bardzo trwałe, odporne na zarysowania, wodę, środki chemiczne oraz czynniki atmosferyczne. Dodatkowo każda taka posadzka, może wyglądać jak tylko chcemy, ponieważ dodając do jej masy kolorowe szkiełka, kamyczki, monety czy inne elementy, zyskuje swój niepowtarzalny wygląd.

Zastosowanie posadzek żywicznych

Ciągle szukamy nowych rozwiązań do domu, aby były coraz bardziej użytkowe oraz spełniały rolę dekoracyjną. Do niedawna posadzki z żywicy kojarzyły nam się z przemysłem i to właśnie tam były głównie wykorzystywane. Z biegiem czasu projektanci zauważyli walory tego materiału i coraz częściej możemy tego typu posadzkę zobaczyć w budownictwie rodzinnym. Posadzki żywiczne charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną, twardością oraz trwałością. Miejsca, gdzie spotkamy takie posadzki to:

  • hale produkcyjne,
  • garaże,
  • obiekty handlowe,
  • budownictwo mieszkalne,
  • bary i kręgielnie.

Posadzki żywiczne w nowoczesnych aranżacjach

Podłogi żywiczne to na pewno ciekawa alternatywa dla paneli lub płytek. Duże możliwości aranżacyjne, różnorodność kolorów i materiałów sprawiają, że nie tylko są wytrzymałe, ale przede wszystkim dopełniają pomieszczenia. Możemy do masy takiej podłogi dodać, co tylko chcemy, nadając jej niepowtarzalny i oryginalny charakter. Efekt jest naprawdę imponujący, a podłoga taka wytrzymuje wiele lat eksploatacji, bez konieczności wymiany. 

Przykładowo biorąc pod lupę kwestie barów, zauważyć można ich wspólne mianowniki. Duży bar, stoliki z krzesłami i loże – układ z reguły jest taki sam. Dziś widzimy, jak współczesne bary się zmieniają. Liczy się przede wszystkim pomysł na nazwę i fajnie wykonaną aranżację. Takie podłogi pasują idealnie – możemy stworzyć własną mieszankę, tak że może ona być nawet wizytówką lokalu i kojarzona tylko z tym miejscem.

Więcej na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.